Відеоблоги

Заповнюємо наказ про прийняття на роботу: типова та довільна форми

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

4.9(28)

Оцініть відео:

Заповнюємо наказ про прийняття на роботу: типова та довільна форми

00:04:39

KadroLand

4.9(28)

Оцініть відео:

Укладення трудового договору оформлюється наказом про прийняття на роботу. Типову форму № П-1 затверджено наказом Держкомстату за номером 489.

В наказі зазначаємо найменування підприємства, дату складання та номер наказу - реєстраційний індекс. Наказ про прийняття на роботу відносяться до наказів тривалого зберігання, тому на практиці до порядкового номеру в межах року застосовують індекс к/тр.

Далі наводимо відомості щодо працівника, якого приймають на роботу: його прізвище, ім’я та по батькові, дату прийняття (в даному прикладі працівника прийнято на роботу з 29 липня), табельний номер, структурний підрозділ та посаду. Посаду зазначаємо у відповідності до назви роботи, зазначеної в класифікаторі професій.

Якщо працівник приймається на роботу за строковим трудовим договором, то зазначаємо також дату закінчення трудового договору.

Зверніть увагу, що дата видання наказу про прийняття на роботу не збігається із датою, з якої працівник приступає до роботи. Адже роботодавець ще повинен встигнути подати повідомлення про прийняття на роботу. Про заповнення такого повідомлення ви можете дізнатися із попередніх випусків.

Далі зазначаємо умови прийняття на роботу – ставимо позначку у відповідних полях. Так, в нашому прикладі, працівника прийнято із випробувальним терміном  2 місяці. Якщо таке випробування не встановлюється, то цей реквізит не заповнюється.

Правіше зазначаємо умови роботи. В нашому прикладі працівника приймають на основне місце роботи.

Нагадаємо, що із 10 червня 2021 року форму працевлаштування (на основне місце роботи чи за сумісництвом) визначають за заявою працівника.

Також зазначаємо інші умови роботи: тривалість робочого дня або тижня. Якщо працівникові встановлюється неповний робочий час, або ненормований робочий час, або інший індивідуальний графік, про це слід обов’язково зазначити у наказі.

Далі зазначаємо умови оплати праці: розмір посадового окладу працівника та за потреби розміри надбавок та доплат, які встановлюються працівнику.

Наказ про прийняття на роботу підписує керівник підприємства. З наказом також потрібно ознайомити працівника. Він проставляє свій підпис та дату ознайомлення. Після цього можна вважати, що трудовий договір із працівником укладено.

Наказ про прийняття на роботу можна також оформити не за типовою формою, а у довільній формі. Якщо роботодавець розробляє власну форму такого наказу, у ній повинні міститися усі реквізити, визначені типовою форми № П-1.

Наказ про прийняття на роботу за довільною формою також містить назву підприємства, дату наказу, місце його складання, номер.

Заголовок до тексту наказу починається з прийменника «Про»  і повинен відтворювати суть документу - «Про прийняття на роботу»

Розпорядча частина наказу розпочинається словом «ПРИЙНЯТИ:» або «НАКАЗУЮ». Далі великими літерами зазначаємо прізвище працівника, далі – його ім’я та по батькові, дату прийняття на роботу, найменування структурного підрозділу, в який приймається працівник; найменування посади; умови роботи, наявність та тривалість випробування, розмір встановленого окладу тощо.

Далі зазначаємо підставу складання наказу. В нашому випадку це заява працівника про прийняття на роботу.

Наказ про прийняття на роботу у довільній формі також підписує директор підприємства та ознайомлюють із ним під підпис працівника.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗