Відеоблоги

Заповнюємо наказ на відпустку: надання, відкликання, припинення

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

4.7(8)

Оцініть відео:

Заповнюємо наказ на відпустку: надання, відкликання, припинення

00:05:51

KadroLand

4.7(8)

Оцініть відео:

Наказ на відпустку можна оформити двома способами: за типовою формою № П-3, затвердженою наказом Держкомстату № 489; або за формою, відмінною від типової. Розглянемо як оформити наказ за типовою формою № П-3.

В наказі зазначаємо найменування підприємства, код ЄДРПОУ, дату складання та номер наказу – реєстраційний індекс.

Реєстраційний індекс наказів складається з порядкового номера в межах року, до якого може додаватися літерний індекс. Накази про надання відпусток мають різні строки зберігання.

Тому, наприклад, для наказів про надання щорічних відпусток, рекомендують застосовувати літерний індекс к/тм, для наказів про надання відпусток усіх видів працівникам із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, без збереження зарплати, по догляду за дитиною – к/тр.

Далі наводимо відомості щодо працівника, якому надають відпустку: його прізвище, ім’я та по батькові, табельний номер, структурний підрозділ, посаду та вид відпустки. В нашому прикладі працівнику надають щорічну основну відпустку.

Нижче зазначаємо, за який період надається відпустка. Нагадаємо, що згідно зі статтею 6 Закону про відпустки щорічна основна відпустка надається за робочий рік, який відлічується з дати прийняття на роботу. В нашому прикладі щорічну основну відпустку надають за робочий рік з 12 лютого 2021 року по 11 лютого 2022 року.

Далі наводимо період відпустки та її тривалість. Так, в нашому прикладі працівнику надають відпустку на 14 календарних днів у період з 26 серпня по 8 вересня 2021 року.

Зверніть увагу: типова форма наказу П-3 не містить реквізиту щодо підстави видання наказу. Але оскільки типова форма (П-3) має рекомендаційний характер, цей реквізит можна додати. Підставою видання наказу про відпустки може бути графік відпусток або заява працівника.

Наказ про надання відпустки підписує керівник підприємства, керівник структурного підрозділу. З наказом також потрібно ознайомити працівника. Він проставляє свій підпис та дату ознайомлення.

В деяких випадках працівника можна відкликати із щорічної відпустки. Перелік таких обставин наведений в статті 12 Закону про відпустки. Відкликання з щорічної відпустки допускається за згодою працівника.

Наказом Держкомстату № 489 не передбачено типової форми наказу про відкликання з відпустки. Тому оформлюємо його у довільній формі.

Наказ про відкликання з відпустки повинен містити назву підприємства, дату наказу, місце його складання, номер.

Заголовок до тексту наказу слід починати з прийменника «Про» і повинен відтворювати суть наказу – «Про відкликання з щорічної відпустки».

В такому наказі слід зазначити причину відкликання та посилання на конкретну обставину відкликання зі ч. 8 ст. 79 КЗпП.

Далі зазначаємо дату, з якої працівника буде відкликано із відпустки, тобто дату, з якої працівник повинен приступити до роботи, кількість днів невикористаної відпустки у зв’язку із відкликанням та строк надання таких невикористаних днів. Його можна зазначати у вигляді конкретних дат одразу після закінчення обставин, що спричинили відкликання або через деякий час.

Пам’ятайте, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Наказ про відкликання з щорічної відпустки підписує директор підприємства, також із ним потрібно ознайомити працівника.

Ще один вид наказу – про припинення відпустки. Розглянемо як оформити такий наказ, у разі дострокового припинення відпустки по догляду за дитиною. Нагадаю, що працівник повинен повідомити роботодавця про це не пізніше як за 10 календарних днів до дня дострокового припинення такої відпустки.

Типової форми наказу про припинення відпустки не передбачено, тому оформлюємо наказ у довільній формі. Зазначаємо назву підприємства, дату наказу, місце його складання, номер.

Далі вказуємо назву наказу – «Про припинення відпустки для догляду за дитиною».

Нижче текст розпорядчої частини, в якій зазначити дату, з якої така відпустка припиняється.

Також наводимо підставу видання наказу – в нашому прикладі це заява працівниці.

Наказ про припинення відпустки підписує директор підприємства, також із ним потрібно ознайомити працівника.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗