Консультації лекторів

Online-відповіді на запитання з Галиною Казначей

5.0(5)

240

21
Оберіть відео для перегляду

5(5)

Оцініть відео:

Online-відповіді на запитання

01:04:27

Галина Казначей

5(5)

Оцініть відео:
5.0(5)

240

21
Добрий день! Чи потрібно відправляти до ПФУ скани трудових книжок працівників, у яких до 2004 року не було трудового стажу, тобто вони ще не працювали, не навчались? Чи необхідно абсолютно відсканувати та відправити трудові книжки абсолютно всіх працівників? Дякую!
Добрий день, прошу допомогти з питанням обов'язковості чи необов'язковості наявності у штатному розписі виробничої компанії зі штатом 55 чоловік - посади інженера з охорони праці, якщо ці обов'язки виконує за договором інша компанія. Дякую.
Вітаю. ФОП у працівника закінчилися графи у трудовій книжці зразка 1974 року у російській частині. Українська частина чиста. Працівник хоче щоб записи про прийом та звільнення були внесені в трудову книжку. Чи потрібно ФОПу завадити вкдадиш до трудової книжки і чи має на це він право? Чи потрібно зробити запис в українській частині. Дякую.
Доброго дня,відповідно до змін в законодавстві про освіту,при проходженні студентом стажування-практики,чи оплачується студентам така практика (50 на 50,),профтехосвіти ( слюсар,електрик,і та),,чи студентам ВНЗ теж ( фахівці та спеціалісти) і відповідно до укладеного договору про проходження практики і в договорі вказати та наказ по підприємству?
 Дякую.
Доброго дня! Директор перебуває у щорічній відпустці. На період відпустки призначено виконуючого обов'язки з доплатою 50% окладу директора. В зв'язку в виробничою необхідністю директора відкликано з відпустки на 5 робочих днів з послідуючим наданням днів відпустки у наступному місяці.В період відкликання директора, його призначено відповідальним за ведення військового обліку з доплатою.Чи буде правильним нарахування директору за ведення військового обліку і за ті дні у які він перебував у відпустці? І чи нараховувати доплату 50% виконуючому обов'язки, у місяці відпустки повністю, чи розподілять за дні відкликання з послідуючим відпрацюванням.
 Дякую за відповідь.
Як надавати щорічну відпустку за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення державному службовцю, який постійно працює в "зоні"? Робочий період у працівника 01.05.2024-30.05.2025. 7 календарних днів за роботу в "зоні" він використав за робочий період 01.05.2021-30.05.2022. Чи може він зараз взяти відпустку за періоди 2022-2023 та 2023-2024?
 Порадьте, до кого можна звернутися за розясненнями з приводу надання "чорнобильських" відпусток, оскільки в чорнобильських відділах розяснень вже не дають, а в ПФУ ще не надають.
Добрий день, скажіть будь ласка, чи актуально докупити трудовий стаж за попередні роки ( приблизно до 3-х років), якщо працівник ще працює, отримує пенсію по інвалідності (2 група) і до виходу на пенсію за віком ще 10 років, а стархового стажу має вже 30 років. Чи доплата в сумі ( 1760*2= 42240, 00 за рік, 3 роки 42240,00*3=126720,00 грн.) + 30 років ( які вже є) вплине на пенсію в майбутньому, в сторону збільшення? Чи краще пояснити працівнику, що коли не вистачає загального трудового, тоді буде доречним докупити його, а даному працівнику краще вже перед виходом на пенсію при здійсненні розрахунку пенсії це питання піднімати? Дякую!
1.Чи може роботодавець надати щорічну основну відпустку працівнику (новому та давно працюючому) за ще невідпрацьований в повному обсязі робочий період (наприклад 25.05.2025 -24.05.2026), яку працівники (новий та давно працюючий) бажають використати з 05.10.2025 терміном 20 днів?
 2. Працівник надав відповідне посвідчення 2 категорії постраждалого від аварії на ЧАЕС. Дата видачі посвідчення 25.02.2025. Попереднього посвідчення не надає. 16 календарних днів надаємо в повному обсязі чи пропорційно часу, з якого є посвідчення?
Добрий день. Поясніть будь ласка як вказувати назву посади у трудовій книжці та штатному розкладі розрядність працівників. Приймаємо на посаду електромеханіка з ліфтів, потім піднімаємо розряд і відповідно збільшується заробітна плата. Потрібно вносити запис про присвоєння розряду у трудову і змінювати штатний розклад? А якщо працівник прийшов з іншої організації вже із розрядом, наприклад третім, і нам потрібен такий за штатним розкладом то ми повинні прописувати і в наказі і в трудовій, що приймаємо людину на посаду електромеханіка з ліфтів 3-го розряду? Але таких професій у класифікаторі неіснує. Сформуйте будь ласка алгоритм дій у таких випадках. Заздалегідь вдячна.
Добрий день. Є мобілізований працівник, на якого робили наказ про увільнення від роботи в цьому році. Зараз він поранений, лікується в лікарні, зроблено декілька операцій, скоріше за все не повернеться на службу, і невідомо чи зможе працювати. З якими документами такі працівники повертаються на роботу, як такого працівника обліковувати, які дії має робити кадровик?
Добрий день! В управлінні культури і туризму 31.12.2025 скорочується централізована бухгалтерія, її працівники не є посадовими особами місцевого самоврядування. З 01.01.26 заклади культури ведуть бух. облік самостійно, для чого в їх штати вводяться посади бухгалтерів. Ці посади будемо пропонувати одночасно з попередженням працівникам, які скорочуються. Але одна з працівниць централізованої бухгалтерії перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 16.04.2026. Її можна буде звільнити 17.04.2026? Тоді треба буде виплати з/плату за 1 день роботи у відділі, якого з 01.01.2026 вже не існує? Буду вдячна за роз'яснення.
Доброго дня, пані Галино. Трудова діяльність працівника почалася після 2004 року. Скажіть, будь ласка, чи потрібно такому працівнику відкривати особистий кабінет, сканувати трудову книжку та відправляти дл ПФУ? Чи це вже зроблено автоматично?
Наше підприємство змінило назву, а к нам звернувся бивший робітник з проханням виправити помилку у паперовій трудовій книжці (невірно вказан рік прийому, звільнення на роботу), але в трудовій книжці вже зроблено багато записів інших підприємств. Як вірно зробити виправлення
Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку співробітниці, яка звільняється після досягнення второю дитиною трирічного віку. Перший декретний лікарняний з 06.07.2020 по 23.11.2020, далі - відпустка по догляду до трирічного віку, далі другий декретний лікарняний з 14.07.2022 по 16.11.2022, далі - відпустка по догляду до трирічного віку до 03.10.2025. Трудову відпустку використано за період з 04.03.2019 по 03.03.2020 24 дні.
Добрий день! Хочемо прийняти на роботу юрисконсульта в комунальний заклад "Центр надання соціальних послуг". Наш кандидат - студент, навчається на 4-му курсі національного університету за спеціальністю "Право". Чи можна приймати його на роботу, якщо у нього ще немає повної вищої освіти?
Ні.


Кандидат на посаду юристконсульта повинен мати повну вищу освіту з правознавства (магістр, спеціаліст). Прийміть краще його на посаду без вимог до освіти.


Деталі тут https://kadroland.com/handbooks/1754/4328
Вітаю! Раніше при оплаті паперових лікарняних день направлення документів до МСЕК, день встановлення інвалідності не оплачували. Як визначити цю дату у наданному робітником Витяга з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Це п.12, п.14 чи п.17.1.5 Витяга?Дякую.
Не здано повідомлення про відповідального за ведення військового обліку на директора ТОВ(наказ від 28.12.2022) Зараз підказали, що необхідно було здати. Як бути? Який штраф?
Соціальна відпустка на дітей нараховується з року прийняття на роботу, незалежно від відпрацюваного часу?
 ( наприклад: працівник має право на соціальну відпустку, дитина інвалід ( 15.05.2008р.н) Прийнята на роботу в 01.01.2010 році. З 24.03.2017р по 23.05.2020 р . перебуває у другій відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років. Питання,ми рахуємо відпустку з 01.01.2010 року по 31.12.2018 рік?
Чи можна по заяві працівника перерахувати отримані роботодавцем лікарняні ПФУ іншій особі? Чи обов'язково під це має бути доручення як у випадку з виплатою готівкою із каси? і якщо так то яке має бути доручення ноторіальне чи завірене роботодавцем? Дякую
ТОВ Є заява від батька на ПСП на дітей(троє) грудень 2018 р. Відмова на ПСП жовтень 2023 р. ПСП примінялась. Батько продовжує працювати.ПИТАННЯ : 1) Чи потрібно ще нараховувати додаткову соціальну відпустку на дітей за цей період ? 2) Протягом якого періоду можна виплатити ? Дякую