Відеоблоги

Заповнюємо штатний розпис на 2022 рік

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

4.7(15)

Оцініть відео:

Заповнюємо штатний розпис на 2022 рік

00:06:44

KadroLand

4.7(15)

Оцініть відео:

У законодавстві про штатний розпис йдеться виключно у ст. 64 Господарського кодексу України: «Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис».

При цьому на нормативному рівні не визначений порядок розробки й затвердження штатного розпису. Тому на практиці штатний розпис затверджується наказом з основної діяльності.

При складанні такого наказу вказують повне найменування підприємства та у разі наявності – скорочену його назву. Далі зазначають код ЄДРПОУ, прописують вид документу – це наказ, нижче – дату його видання, місце складання і номер, а потім прописують назву наказу – Про затвердження штатного розпису.

Далі прописують Наказую і починають формувати текстову частину наказу. У першому пункті необхідно вказати про факт складання штатного розпису і дату його введення у дію. У другому пункті вказують про втрату чинності наказу, яким був затверджений попередній штатний розпис. Далі йде посада керівника підприємства, його підпис, ім’я і прізвище.

Бюджетні установи використовують форму штатного розпису, затверджену наказом Мінфіну від 28.01.2002 р. № 57. Для «звичайних» підприємств такої уніфікованої форми штатного розпису немає. Тож вони розроблюють власну форму штатного розпису. При цьому за основу можна взяти типову форму для бюджетників.

Згідно з Класифікатором управлінської документації НК 010:2021 штатний розпис віднесено до фінансової документації, а не до організаційно-розпорядчої. Тому при оформленні штатного розпису не обов’язково застосовувати вимоги ДСТУ 4163:2020.

При цьому у п. 3 гл. 6 розд. II Правил № 1000/5 вказано, що штатні розписи затверджуються посадовою особою.

Тому на самому штатному розписі у правому верхньому куті прописують слова «Затверджую», вказують кількість штатних одиниць і місячний фонд зарплати. Далі вказують посаду керівника підприємства, його підпис, ініціали та прізвище, а також дату затвердження керівником.

Тепер щодо самого штатного розпису. Він являє собою таблицю. У графі «Структурний підрозділ» вказуєте код і назви структурних підрозділів згідно з організаційною структурою, визначеною на підприємстві.

У графі «Назви посади (професії)» прописують назви посад або професій, визначених згідно із Класифікатором професій. Наприклад, директор, заступник директора, начальник відділу кадрів тощо. У графі «Код КП» вказуєте код за Класифікатором професій, що відповідає посаді або професій.

У графі «Кількість штатних одиниць» прописуєте кількість штатних одиниць, необхідних для функціонування підприємства. При цьому слід вказувати цілі штатні одиниці – 1, 2. А про роботу на умовах неповного робочого часу, наприклад на 0,5 або 0,25 штатної одиниці, обумовлюють в окремому наказі.

У графі «Посадовий оклад, місячна тарифна ставка» зазначають розмір окладу на місяць для кожної посади. При цьому має бути забезпечена диференціація посадових окладів. У графі «Місячний фонд зарплати» вказують загальний розмір зарплати, закладений за посадою. Наприклад, за посадою інспектора з кадрів передбачено дві штатні посади з окладом на місяць 12000 грн. Тому у графі 7 для цієї посади вказуємо 24000.  

У кінці штатного розпису у графі 3 вказуємо загальну кількість штатних одиниць, у графі 7 – загальний розмір місячного фонду зарплати, який складається із розмірів усіх окладів за кожною посадою, передбачених штатним розписом.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗