Відеоблоги

Кадрові звіти-2022: за якими формами і коли звітувати

Ви дізнаєтесь:

  1. Яка кадрова звітність здається в 2022 році.
  2. За якими формами скласти звітність.
  3. Хто та які форми кадрової звітності може не подавати.
Оберіть відео для перегляду

5(9)

Оцініть відео:

Кадрові звіти-2022: за якими формами і коли звітувати

00:12:45

Людмила Смердова

5(9)

Оцініть відео:

А ви знаєте які звіти готують і подають кадровики у 2022 році? Напишіть у коментарях.

Ми вступаємо у новий кадровий рік, а тому час підготуватися до подання звітності, яка традиційно є зоною відповідальності кадровика. Яку звітність і в які строки має подати кадровик? Давайте розбиратися.

І почнемо із першого блоку кадрової звітності – статистичних звітів з праці. У 2022 році кадровик протягом року подаватиме звіт з праці за формою №1-ПВ (місячний і квартальний), а також звіт про умови праці за формою №1-ПВ (умови праці), який подається один раз на два роки. При цьому форми статистичних звітів постійно оновлюються. Не став виключенням і цей рік. Тож у перше за оновленою місячною формою звіту із праці у редакції наказу Держстату від 25 червня 2021 р. №135 слід звітувати подаючи звіт за січень 2022 року. Тоді як у перше за оновленою квартальною формою звіту з праці у редакції наказу Держстату від 25 червня 2021 р. №135 у перше слід звітувати подаючи звіт за перший квартал 2022 року. У 2022 році подається звіт про умови праці, пільги та компенсації з роботу із шкідливими умовами праці, з приміткою 1 раз на 2 роки за формою затвердженою наказом Держстату від 25 червня 2021 р. №170. Однак тут ще зауважу, що на січень 2022 року припадає граничний строк подання звіту з праці за грудень 2021 року і за четвертий квартал 2021 року. Так ось, ці звіти треба подати ще за формами для подання статистичної звітності з праці для 2021 року. Так звіт з праці за грудень 2021 року подається за формою затвердженою наказом Держстату від 17 червня 2020 р. №179, а звіт з праці за четвертий квартал 2021 року за формою затвердженою наказом Держстату від 17 червня 2020 р. №178.

Тепер про граничні строки подання звіту з праці за місяць. Регламентований строк подання, тобто той, який прописаний у самій формі, не пізніше сьомого числа місяця наступного за звітним періодом. Детальні граничні строки подання статистичної звітності наводяться щорічно на офіційному сайті Держстату. При цьому, у разі якщо гранична дата приходиться на святковий, на робочий або вихідний день, то гранична дата подання статистичної звітності з праці переноситься на наступний день після святкового, неробочого або вихідного дня. При цьому, майте на увазі, що у січні 2022 року необхідно подати звіт з праці за грудень 20221 року. Тобто слід подати його не пізніше 10 січня 2022 року. А останній строк подання звіту з праці за січень 2022 року – 7 лютого 2022 року, за лютий 2022 року – 9 березня 2022 року. Тут уже гранична дата наведена з урахуванням перенесення. За березень – 7 квітня, за квітень – 10 травня, за травень – 7 червня, за червень – 7 липня, за липень – 8 серпня, за серпень – 7 вересня, за вересень – 7 жовтня, за жовтень – 7 листопада, за листопад – 7 грудня. А за грудень 2022 року звіт з праці уже буде подаватися у січні 2023 року, тому зараз граничну дату його подання не вказуємо.

Граничний строк подання звіту з праці за квартал – не пізніше 7 числа місяця, наступного за звітним періодом. Перекладаємо цей регламентований строк на календар 2022 року. Виходить, що граничний строк подання звіту з праці за 1 квартал 2022 року – 7 квітня 2022 року, за другий квартал – липня 2022 року, за третій квартал – 7 жовтня 2022 року. Знову ж таки, звіт з праці за четвертий квартал 2022 року подаватиметься уже у 2023 році, а тому граничний строк його подання зараз не розглядаємо. Проте пам’ятайте, що на січень 2022 року припадає граничний строк подання звіту з праці за четвертий квартал 2021 року. Граничний строк його дання – 10 січня 2022 року.

Ще раз нагадаю, що у 2022 році звітуємо за формою №1-ПВ (умови праці), яка подається 1 раз на два роки. Граничний строк для подання цього звіту – 28 лютого 2022 року.

Хто подає статистичну звітність з праці? У самих формах звіту з праці за місяць, звіту з праці за квартал і звіту формою №1-ПВ (умови праці), вказано, що їх мають подавати юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб до територіального органу Держстату. Як бачимо, ФОП із найманими працівниками статистичну звітність з праці не подають. Що стосується юридичних осіб, то вони самостійно можуть дізнатися які саме форми державних статистичних спостережень необхідно подавати протягом 2022 року. Для цього необхідно зайти на офіційний сайт Держстату та перейти до розділу про пошук за кодом ЄДРПОУ, він знаходиться на головній сторінці офіційного сайту Держстату.

Запитань по темі кадрової звітності більше ніж відповідей, але я знаю де вам точно допоможуть. На кадровій відео платформі №1 відповідають на всі запитання топ-експерти з багаторічним досвідом роботи. Запитань можна ставити безлімітну кількість, а відповідь отримаєте менше ніж за добу. Це просто мрія кожного! Сервіс «Особистий консультант», який доступний всім при передплаті на кадрову відео платформу №1. Шукайте посилання в описі до цього випуску.

Наступний звіт, який слід подати у 2022 році, це інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2021 рік. Такий звіт на практиці називають «квота 5%». Подається вказаний звіт на вимогу ст. 14 Закону про зайнятість і Порядку №271. Так ось, для роботодавців із чисельністю працівників від 8 осіб установлені квоти з прийняття на роботу громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні. До цих громадян, зокрема, відносять: одного із батьків, який має дитину до 6 років; один із батьків, який виховує без одного із подружжя дитину віком до 14 років. У 2022 році звіт подається за 2021 рік, за формою наведеною у додатку до Порядку №271. Граничний строк подання – не пізніше 1 лютого 2022 року. Подають звіт за 5% квотою підприємства чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Оскільки саме у такому разі до підприємства висувають вимогу по працевлаштуванню працівників із низькими конкурентними перевагами на ринку праці. Для ФОП, не залежно від кількості найманих працівників, обов’язки подання квоти 5% не встановлені. Підприємства подають звіт за 5% квотою до центру зайнятості.

Тепер про звіт за формою №10-ПОІ. Офіційно його назва «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за формою №10-ПОІ». Подається він на виконання статті 19 Закону про основи соцзахищеності осіб з інвалідністю. Детальніше про його заповнення йдеться в Інструкції №591. Суть його полягає у тому, що для роботодавців із працівниками кількістю 8 і більше встановлюється обов’язок з працевлаштування осіб з інвалідністю. Подають звіт №10-ПОІ за формою затвердженою наказом №591. Граничний строк подання для 2021 року – не пізніше 1 березня 2022 року. Хто подає? Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб. Підкреслюю, що цей звіт мають подавати уже і ФОП з найманими працівниками. Подавати форму №10-ПОІ необхідно до Фонду соцзахисту інвалідів за місцезнаходженням роботодавця.

Також пам’ятайте про подання списку громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць. Вимога про подання такої звітності закріплена у п. 37 Порядку №921. Сама форма вказаного списку наведена у додатку 3 до Порядку №921. Подати список необхідно до 1 грудня 2022 року. Подають його держоргани, підприємства, установи і організації районним або міським військовим комісаріатам.

Також не забувайте, у разі необхідності, подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) і інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці.

Підсумки. У 2022 році подається така кадрова звітність: звіти з праці (місячні і квартальні); форма №1-ПВ (умови праці), яка подається один раз на два роки; так званий «звіт про 5% квоту»; звіт за формою №10-ПОІ; список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць; а також, за необхідності, звіт про вакансії і звіт про заплановане вивільнення працівників. Ми розглянули основні звіти, які знаходяться у ведені кадровиків. Головне що у нас є граничні строки для їх подання.

Доречі, протягом 2022 року команда Кадроленд буде розглядати заповнення названих звітів. Тож чекайте анонсів.