Відеоблоги

Допомога 6500 грн & графік роботи при перенесеннях КМУ

Ви дізнаєтесь:

  1. Хто матиме право на отримання допомоги.
  2. Як отримати допомогу.
  3. Чи переносити робочий день з 7 на 12 березня.
Оберіть відео для перегляду

5(6)

Оцініть відео:

Допомога 6500 грн & графік роботи при перенесеннях КМУ

00:07:00

Тетяна Донець

5(6)

Оцініть відео:

У цьому випуску ми поговоримо про перші подробиці з приводу виплати 6500 грн у зв’язку із втратою зарплати або доходу, а також визначимося із графіком роботи для працівників і підприємств, які застосували рекомендації Кабміну з приводу перенесення 7 березня на 12 березня.

І почнемо свій випуск з виплати, яку зараз широко обговорюють. А саме про 6500 грн для громадян, що втратили зарплату або дохід. Основою для цієї виплати стала постанова Кабміну №199. Одразу зауважу, що йдеться про одноразову матеріальну допомогу із Держбюджету. При цьому розмір допомоги у 6500 грн відповідає розміру мінімальної зарплати, установленої Держбюджетом 2022 для періоду з січня по вересень поточного року.

Перш за все з’ясуємо, хто може претендувати на виплату у 6500 грн. Допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового контракту, гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом та фізичним особам – підприємцям. Проте, тут претендентам також слід враховувати й інші умови для отримання допомоги. Які саме? Страхувальники таких осіб: 1) перебувають на обліку як платники ЄСВ в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабінетом міністрів України за поданням Державної служби України з надзвичайних ситуацій; 2) подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік; 3) не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зауважу, що усі наведені умови щодо страхувальника мають виконуватися одночасно. Крім того будуть враховані також відомості, які передаватимуться податківцям до Пенсійного фонду. Як свідчить постанова, ці відомості стосуватимуться страхувальників, які перебувають на обліку як платники ЄСВ на території, де проводяться бойові дії. З цього випливає, на нашу думку, що військова допомога буде виплачуватися тільки тим працівникам, які працюють у страхувальників, зареєстрованих як платники ЄСВ на території, на якій проводяться бойові дії. Аналогічно і ФОП має бути зареєстрований як платник ЄСВ на території проведення бойових дій. Також відзначу, що працівники бюджетних установ не є претендентами на отримання військової допомоги. Це випливає із умов, які висуваються до страхувальника. Як отримати допомогу у 6500 грн? Додаткові настанови з цього приводу має повідомити Мінцифри. Але уже зараз відомо, що виплата буде проводитися через застосунок «Дія». Тому для отримання має бути встановлений застосунок «Дія» з відповідною авторизацією. Також має бути відкритий поточний рахунок в одному з банків України, з яким Мінцифри укладено договір. Або можна перевірити номер поточного рахунку за стандартом IBAN отримуючи допомоги для виплати допомоги, інформація щодо якого передана банкам, та які наявні у мобільному додатку порталу «Дія». Крім того через застосунок «Дія» працівник або інша застрахована особа, або ФОП, мають сформувати запит. Такий запит включає наступні відомості: прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності); дату народження; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (за наявності); номер банківського рахунку (за стандартами IBAN) отримувача допомоги. Про вимогу щодо банківського рахунку ми уже говорили раніше. Наразі вся інформація, яка відома про «військову» виплату у 6500 грн. Як це буде реалізовано на практиці, ми поговоримо в інших випусках.

Інше запитання, яке ми сьогодні розглянемо і яке неодноразово ставилося у нашому Кадро-чаті у Vider, стосується графіку роботи працівників щодо яких застосовані рекомендаційні перенесення Кабміну. Мається на увазі розпорядження Кабміну №1004-р, згідно з яким працівникам з п’ятиденним робочим тижнем у суботу та неділю рекомендовано перенести робочий день з 7 березня (понеділка) на вихідний день 12 березня (субота). Для застосування цих рекомендацій роботодавець у мирний час готував наказ про перенесення робочих днів і повідомляв працівників про новий графік роботи. Згідно із оновленим графіком роботи 7 березня стає вихідним днем, а 12 березня – робочим днем. Тепер, уже у воєнний час, у багатьох кадровиків виникає запитання: «Якщо на підприємстві видали наказ про перенесення робочих днів згідно із рекомендаціями Кабміну, чи припиняється дія такого наказу при воєнному стані?». І наша відповідь: ні, не припиняється. Чому? Законодавчих підстав для скасування такого наказу немає. Тобто якщо у вас є виданий наказ про перенесення робочих днів і він доведений до відома працівників, то на цьому тижні працівники виходять на роботу відповідно до зміненого графіку роботи. Відповідно для них 7 березня вихідний день, а 12 березня для них вважається робочим днем. Не забудьте про таку особливість при проставленні відповідних позначок у табелі обліку використання робочого часу.

Підсумки. По-перше, працівникам і ФОПам Держава запроваджує матеріальну допомогу у розмірі 6500 грн. Оформлення такої допомоги здійснюватиметься через застосунок «Дія». По-друге, якщо графік роботи працівників змінено у зв’язку із застосуванням рекомендацій Кабміну із перенесень, то і при воєнному стані діє такий змінений графік роботи.