Відеоблоги

ЄСВ: як отримати витяг з реєстру страхувальників

Ви дізнаєтесь:

  • Яким способом можна подати запит для отримання витягу з реєстру страхувальників.
  • Як сформувати запит в е-кабінеті.
  • Як знайти витяг з реєстру страхувальників в е-кабінеті.
Оберіть відео для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

ЄСВ: як отримати витяг з реєстру страхувальників

00:09:41

Ольга Хільчук

5(4)

Оцініть відео:

 

Як перевірити чи є ви платником єдиного соціального внеску? Як отримати безплатний витяг ресурсами кабінету платника податків? Про все це у черговому випуску. Детально розгляну практичний кейс як від імені юридичної компанії подати витяг та протягом трьох хвилин отримати відповідну відповідь.


Способи подання запиту на отримання витягу


Відповідний запит можна сформувати засобами електронного кабінету. Про це нещодавно нагадали податківці. У своїй новині вони навели інформацію стосовно того, що платники єдиного соціального внеску мають право подати безкоштовний запит за формою №1-ЗРС (додаток 1 до Порядку) одним із наступних способів. А саме: особисто платником податку до державної податкової служби за місцем реєстрації або до будь-якого іншого контролюючого органу; можна відправити листом відповідний запит; і в електронній формі. Саме останній варіант для нас найбільш актуальний та цікавий.

Також в цій новині податківці навели ідентифікатор форми, яким потрібно користуватися для того, щоб отримати відповідний документ. А саме, такий запит формується за кодом J1303801 (для юридичних осіб).


Формування запиту в е-кабінеті


Для того, щоб сформувати відповідний документ, нам необхідно перейти до приватної частини електронного кабінету. Тобто пройти ідентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису співробітника компанії. Переходимо у меню «Ведення звітності», обираємо поточний рік та поточний місяць, у якому будете формувати такий запит, натискаємо «Створити». Шукаємо відповідну форму J1303801 «Запит про отримання витягу з реєстру страхувальників (форма №1-ЗРС). Період, стан документа не змінюємо. Номер однотипного документа, у мене уже третій, відповідно цифра поставилася автоматично. Обираємо код Державної податкової інспекції, куди будете подавати цей витяг, я подаю за основним місцем обліку. Натискаю «Створити». Перейшли ми безпосередньо до головного документу, де будемо проводити його заповнення. А саме, у розділі «Критерії пошуку відомостей у реєстрі страхувальників» необхідно поставити позначку навпроти першого значення, «Юридична особа або відокремлений підрозділ». Далі вказуємо код ЄДРПОУ такої юридичної особи, вносимо із клавіатури. І назву юридичної компанії, можна скопіювати знизу, оскільки дані сюди вписалися. Так, «Відомості про особу, яка подала запит»: платник єдиного соціального внеску, застрахована особа. Можна вибрати один з двох варіантів. Я обираю «платник єдиного соціального внеску», для того, щоб отримати відповідний код щодо цієї юридичної компанії. Далі. Телефон для здійснення зв’язку вказаний і обрати необхідно, ідентифікувати особу, яка подає відповідний запит: особисто; керівник; особа, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної компанії; уповноважена особа (за довіреністю). Я позначаю «Керівник». Отже, натискаю зверху, переходжу до верхнього меню, «Перевірити». Документ перевірений. Можемо натиснути «Зберегти», відповідно документ зберігся у списку розділу «Ведення звітності».


Підписання та подання запиту

Для того, щоб його відправити до податкової необхідно ще пройти два етапи: підписати та безпосередньо надіслати документ. Для того, щоб підписати виділяю його у списку, натискаю «Підписати». Це все можна зробити безпосередньо у відкритому документі. Ми пройшли його перевірку, дали натикаю «Підписати», обираю, знову ж таки, електронний цифровий підпис, все ідентично як при вході в електронний кабінет, натискаю «Підписати». І залишається відправити до Державної податкової служби. Документ надіслано. Знову ж таки, переходжу в категорію «Ведення звітності», автоматично прийшла квитанція №1, ви бачите, на цей документ, зазначено, що документ збережено на центральному рівні. Необхідно подбати, через певний проміжок часу, про надходження квитанції №2. З попередніх запитів ви бачите, що така квитанція і відповідь приходить протягом двох-трьох хвилин. І дійсно, так це на практиці й працює. У фінальній квитанції, може хтось подумати, що надходить саме витяг, однак це не так. Надходить лише інформація про те, що витяг сформований, ось, ви бачите «витяг сформовано», «запит опрацьовано».


Отримання витягу в е-кабінеті

Однак де шукати витяг? Для цього нам необхідно перейти в новий розділ «Вхідні/вихідні документи», підрозділ «Вхідні документи» і в цьому підрозділі міститься «Витяг з реєстру страхувальників». Ось ви бачите, вже по нашому запиту є витяг. Тут у нас ще не видно квитанції. Для того, щоб її було видно потрібно оновитися, але немає ще. «Вхідні/вихідні документи» - «Вхідні документи», хоча ось тут уже у вхідних документах витяг з реєстру страхувальників ми уже отримали (форма №1-ВРС). А… це надісланий. Ні, це безпосередньо витяг, який ми щойно отримали на подану заявку. Ви бачите, досить швидко приходить цей документ.

Так для того, щоб його краще роздивитися, завантажуємо, з правої частини відповідна піктограма, документ у PDF форматі. І що ми маємо? Пронумерований витяг з реєстру страхувальників щодо юридичних осіб або відокремлених підрозділів, ідентифікація юридичної компанії, найменування контролюючого органу, де платник роботодавець перебуває на обліку, код та назва категорії страхувальника (ну назву я бачу, коду не бачу), реєстраційний номер платника єдиного соціального внеску (ось цей код, про який ми говоримо, що необхідно перевірити), дата взяття на облік платника єдиного внеску.

Коли варто ще перевірити, от зробити цей запит, щоб отримати витяг? Раджу це зробити тим юридичним компаніям, які свого часу ліквідувалися. Ну можливо якщо є електронні цифрові підписи актуальні, для того, щоб такий запит зробити, або від імені іншої фізичної особи чи юридичної зробити такий запит, щоб перевірити чи дійсно у реєстрах єдиного внеску скасовано реєстрацію такої юридичної компанії.

Клас професійного ризику, зазначено КВЕД по якому його призначено. І далі можлива додаткова інформація в реєстрі страхувальників. Якщо така буде міститися, тут будуть відповідні позначки. А саме: підприємство або організація всеукраїнського громадського об’єднання осіб з інвалідністю; підприємство або організація громадського об’єднання осіб з інвалідністю; гірниче підприємство; неплатник. Відповідно якщо ви маєте тут активні позначки, то ви відноситесь до тієї чи іншої категорії. Встановлюється, ви бачите, так або ні. Ну «ні» в нас немає, порожнє поле означає, що ми не відносимось до жодної з цих категорій.

Отже, в такому форматі ми маємо витяг, який досить швидко ресурсами електронного кабінету можна сформувати та перевірити відповідно код, який міститься, під яким ми зареєстровані в реєстрі страхувальників.