Відеоблоги

Новий звіт за квотою 4%: як заповнити без помилок

Ви дізнаєтесь:

  1. За якою формою і в який строк подається звіт.
  2. Як заповнити звіт.
  3. Якою є відповідальність за неподання звіту та невиконання нормативу.

 

Оберіть відео для перегляду

5(6)

Оцініть відео:

Новий звіт за квотою 4%: як заповнити без помилок

00:06:31

Галина Казначей

5(6)

Оцініть відео:

Нова форма звіту про осіб з інвалідністю: хто, коли та як подає?

4% квота та звіт про осіб з інвалідністю, це питання регулюється Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 р. №591. За статтею 19 Закону №875, для підприємств та фізосіб роботодавців встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік і в кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 осіб. Ми повинні в такому випадку подавати звіт до Фонду соціального захисту інвалідів. Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці подають щороку до 1 березня у відділення Фонду в яких вони зареєстровані. Зверніть увагу, що в Порядку №70 не передбачено перенесення граничного строку подання звіту через те, що останній день його подання припадає вихідний, святковий або не робочий день. Тож зверніть увагу, за 2020 рік цей звіт треба буде подати до п’ятниці 26 лютого (включно).

Ми повинні звітуватися і відображати показники у формі №10-ПОІ. Зараз я наведу приклад. За розрахунками середньооблікова кількості штатних працівників облікового складу становила за 2020 рік 82 особи. На підприємстві працює 2 особи з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним. Фонд оплати праці за 2020 рік по підприємству становив 25680,0 тис. грн. І як ви вже бачите на слайді, хто встиг порахувати, для виконання нормативу необхідно було, щоб на підприємстві середньооблікова кількість осіб з інвалідністю становила 3 особи (82 х 4%), а не 2. Таким чином підприємство доведеться сплатити адміністративно-господарські санкції. Про все докладно, безпосередньо, у звіті. Зверніть будь-ласка вашу увагу, це таблична частина звіту, який ми маємо подавати. Перший рядок та другий рядок. В першому рядку ми відображаємо середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу, фактично за рік 82 особи. В другому рядку ми відображаємо фактичну наявність осіб з інвалідністю, середньооблікову, на підприємстві. Їх у нас двоє осіб. І також ми тепер повинні будемо відображати ці показники в розрізі чоловіки/жінки, де проживають (в місті чи в сільських населених пунктах та селищах міського типу) і також розподіляти їх за віком (від 18 до 35 років, від 36 до 60 років і понад 60 років). І всіх наших працівників на підприємстві ми повинні будемо ось саме так відобразити, як ви бачите на слайді. Наступний, третій рядок, це в третьому рядку ми відображаємо ту кількість осіб з інвалідністю, яка повинна була бути у нас на підприємстві для виконання квоти. Як ви бачите третій рядок більший ніж в другому рядку зазначається, це означає що ми квоту не виконали. І наступні рядки, 4-6, це вже стосується безпосередньо фінансів. В 4 рядку зазначаємо Фонд оплати праці штатних працівників. В 5 рядку середньо річну зарплату штатного працівника, в тисячах гривень. І в 6 рядку ми зазначаємо уже фінансово-господарські санкції.

Давайте розглянемо про фінансово-господарські санкції. За неподання звіту до Фонду інвалідів передбачений штраф на посадову особу – роботодавця, або на фізособу, від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому цей штраф буде застосовано за два адміністративні порушення: за неподання звіту і за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів, якщо таке відбулося.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1