Відеоблоги

Встигніть до 31 березня подати 7-ПВ за 2020 рік

Ви дізнаєтесь:

  1. Коли та ким подається 7-ПВ.
  2. Як заповнити звіт.
  3. Якою є відповідальність за неподання звіту.
Оберіть відео для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

Встигніть до 31 березня подати 7-ПВ за 2020 рік

00:07:39

Тетяна Гуль

5(4)

Оцініть відео:

До 31 березня роботодавці подають звіт 7-ПВ за 2020 рік. Маєте запитання щодо заповнення, напишіть у коментарях.

Звіт за формою 7-ПВ подаємо лише один раз на чотири роки, тож звісно що є купа питань. Хто подає, коли, куди та як заповнити. І такі питання сьогодні є дуже актуальними, адже у 2021 році підприємства повинні подати звіт 7-ПВ за 2020 рік. Тож давайте розбиратися.

Мета статистичного звіту 7-ПВ це вибіркове обстеження підприємств з питань оплати праці за професіями та посадами окремих працівників. Форма цього звіту затверджена наказом Держстату від 17.06.2020 р. №183.

Хто має подавати звіт 7-ПВ? Юридичні особи. Але звітуватись будуть не всі. Перелік підприємств, яким потрібно подавати цей звіт, був визначений Держстатом наприкінці 2020 року. Дізнатися чи повинні ви подавати звіт 7-ПВ за 2020 рік можна самостійно. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Держстату, в рубрику для респондентів. Там вибрати сервіс «Пошук за кодом ЄДРПОУ». Далі набираєте свій код і дізнаєтесь які саме форми державних статистичних спостережень має подавати підприємство у продовж 2021 року до органів державної статистики. Якщо вам потрібно подавати звіт 7-ПВ, то у переліку статзвітів ця форма і буде зазначена. Там же ви можете завантажити бланк звіту та роз’яснення щодо його заповнення.

Який граничний строк подання звіту 7-ПВ та куди його подавати? Цей звіт, за 2020 рік, слід подати до територіального органу Держстату не пізніше 31 березня 2021 року. Подати його можна у паперовому або в електронному вигляді. Звіт складається з трьох розділів. У розділах І та ІІ наводяться дані загалом по підприємству станом на кінець 2020 року. Тут містяться данні щодо середньооблікової кількості штатних працівників, форми оплати праці, розміру зарплати тощо. А от розділ ІІІ має розширену інформацію стосовно окремих працівників, які обстежуються щодо статі, віку, освіти, стажу, розміру, структури зарплати і кількості відпрацьованого часу тощо. Тобто подавати таку розширену інформацію треба не на всіх працівників підприємства, а лише на вибіркових. Складаючи звіт 7-ПВ використовуйте табель обліку робочого часу, накази, особові картки, відомості нарахування зарплати. А при визначенні показників цього звіту керуйтеся Інструкцією №286 та Інструкцією №5. Детальніше про заповнення всіх трьох розділів звіту 7-ПВ ви можете дізнатися в черговому випуску «Заповнюємо звіти, форми, документи» на нашому youtube каналі Кадроленд, який вийде найближчим часом.

Як підприємство відбирає для обстеження працівників та данні для заповнення цього розділу звіту? Кількість таких працівників залежить від розміру підприємства, що відповідає обліковій кількості штатних працівників станом на 31 жовтня звітного року. На слайді ви бачите таблицю, в якій зазначено кількість працівників що будуть обстежуватись. Так якщо станом на 31 жовтня 2020 року облікова кількість штатних працівників була в діапазоні від 10 до 19 осіб, то кількість працівників, які будуть обстежуватися, дорівнює 4 особи. Зверніть увагу, згідно з роз’ясненням Держстату, до цієї облікової кількості не враховують працівників, які прийняті на підприємство в кінці звітного місяця, призваних чи прийнятих на військову службу, а також тих, які не мали нарахувань із фонду оплати праці за цей місяць. Зокрема були відсутні через тимчасову непрацездатність, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною, відпустку без збереження заробітної плати, не залежно від причини такої відпустки, тимчасове переведення на роботу на інше підприємство та інші причини відсутності, прогули, перебування під слідством тощо.

Отже для обстеження обирають працівників зі списку облікової кількості на 31 жовтня 2020 року. Перший працівник, який буде обстежуватись, вибирається випадково, а наступні враховуючи інтервал відбору. Для правильного відбору потрібно скласти список працівників в абетковому порядку і пронумерувати їх за порядком. Інтервал відбору визначають за формулою, яку ви бачите на слайді. Потрібно облікову кількість працівників на 31 жовтня звітного року поділити на кількість працівників, які відібрані для обстеження. Результат ділення округлюється до одного знаку після коми. Наприклад, облікова кількість працівників станом на 31 жовтня 2020 року становила 15 осіб, кількість працівників які будуть обстежуватись згідно з таблицею становить 4. Інтервал відбору буде становити 3,8.

Далі потрібно визначити порядковий номер у списку першого з відібраних працівників, це початок відбору, який буде випадковим числом що знаходиться в інтервалі від 1 до розрахованого показника інтервалу відбору, і в нашому прикладі це від 1 до 3,8. Ця процедура здійснюється будь-яким способом, або за допомогою відповідної функції в програмі Excel (генератора випадкових чисел), або методом жеребкування, або за таблицею випадкових чисел.

Припустимо що таким числом є число 2. Тобто порядковий номер першого працівника у виборці, нашому переліку станом на 31 жовтня, буде 2. Далі потрібно вибрати ще трьох працівників зі списку, за допомогою інтервалу відбору. Кожен наступний порядковий номер відібраного зі списку працівника дорівнює сумі    попереднього порядкового номеру та інтервалу відбору, заокругленого до цілого числа.

І наприкінці про відповідальність. За не подання звіту 7-ПВ або подання недостовірних даних, не в повному обсязі, чи із запізненням, посадовій особі підприємства може загрожувати адмінштраф в розмірі від 170 до 255 гривень.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1