Відеоблоги

Оголошення про вакансію — чи оштрафує Держпраці?

Ви дізнаєтесь:

  1. Яку інформацію заборонено зазначати в оголошенні про вакансії.
  2. Якою є відповідальність за дискримінацію.
  3. Чи є право і можливість штрафувати за порушення.
Оберіть відео для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

Оголошення про вакансію — чи оштрафує Держпраці?

00:05:52

Тимур Алієв

5(4)

Оцініть відео:

А ви знаєте що саме заборонено зазначати в оголошеннях про вакансії? Напишіть про це у коментарях.

Спеціалісти з добору персоналу у своїй діяльності пов’язані з розміщенням оголошень щодо наявних вакансій. При цьому Закон про зайнятість висуває певні анти дискримінаційні вимоги. На слайді ми бачимо витяг з абазу 1 частини 3 статті 11 Закону про зайнятість, за яким в оголошеннях, рекламі про вакансії, заборонено: зазначати обмеження щодо віку кандидатів; пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яку можуть виконувати виключно особи певної статі; висувати вимоги, що надають перевагу одній зі статей; вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя. При цьому як надалі йдеться в законі про зайнятість і ви бачите це на слайді, обмеження щодо змісту оголошень (реклами) про вакансії (прийняття на роботу) та відповідальності за порушення встановленого порядку їх розповсюдження встановлюється Законом України «Про рекламу». І в згаданому Законі є окрема стаття 24-1, в якій ну фактично дублюються певні анти дискримінаційні вимоги, які зазначені в наведеному вище Законі про зайнятість.

Отже стаття 24-1 містить ще певну відповідальність, якщо роботодавець порушить анти дискримінаційні вимоги пов’язані із розміщенням наявних вакансій. На слайді ми бачимо, що частина 3 статті 24-1 Закону про рекламу зазначає, що у разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. А на сьогодні така сума сягає 60 тис. грн. Надалі, в частині 1 статті 26 Закону про рекламу і ви бачите це на слайді, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення може накладати відповідні санкції, може здійснювати відповідний контроль, щодо реклами про вакансії (прийняття на роботу). На сьогодні таким органом є Державна служба України з питань праці (Держпраці). При цьому нагадую, що накладання фінансових санкцій має передбачатися якимось спеціальним порядком. На слайді ми бачимо, що є в нас Порядок накладання штрафів за порушення законодавства про рекламу, його було затверджено постановою КМУ від 26.05.2004 р. №693. І якщо ми звернемося до цього порядку, то він не розповсюджується на штрафи за частиною 3 статті 24-1 Закону про рекламу. Так само ви на слайді бачите, що є окремий порядок накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, його було затверджено постановою КМУ від 17.07.2013 р. №509. Він так само не розповсюджується на штрафи за частиною 3 статті 24-1 Закону про рекламу. Адже в Порядку №509 йдеться саме про ті штрафи, які прописано саме в Законі про зайнятість.

Отже на сьогодні ми маємо таку ситуацію, що в законі про рекламу є відповідний штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат у разі порушення певних дискримінаційних вимог в оголошеннях про наявні вакансії, разом із тим досі немає механізму його накладання.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1