Відеоблоги

Коротко про головне за тиждень 08-12.07.2024

Оберіть тему для перегляду

5(8)

Оцініть відео:

Заборона на виїзд за кордон без ВОД, оновлення даних, відмітки про відстрочку

00:01:09

Тетяна Шолкова

5(8)

Оцініть відео:

4.8(8)

Оцініть відео:

Відомості до ПФУ для бронювання: яким підприємствам подавати

00:02:01

Тетяна Шолкова

4.8(8)

Оцініть відео:

5(7)

Оцініть відео:

Зміни у порядку ведення військового обліку: кого стосуються

00:01:18

Тетяна Шолкова

5(7)

Оцініть відео:

5(7)

Оцініть відео:

Автоматичне продовження бронювання на три місяці: нові роз’ясненння Мінекономіки

00:00:54

Тетяна Шолкова

5(7)

Оцініть відео:

5(7)

Оцініть відео:

Централізований друк повісток через реєстр Оберіг: нове урядове рішення

00:00:55

Тетяна Шолкова

5(7)

Оцініть відео:

5(5)

Оцініть відео:

Повідомлення про прийняття на роботу: зміни – 202

00:01:18

Тетяна Шолкова

5(5)

Оцініть відео:

Заборона на виїзд за кордон без ВОД, оновлення даних, відмітки про відстрочку

Державна прикордонна служба нагадала, що вже з 17 липня у всіх чоловіків призовного віку, які перетинають кордон України на виїзд, будуть перевірятися військово-облікові документи.

16 липня спливає двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або оновити свої військово-облікові дані (Закон України від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»).

Тож, вже з 17 липня у разі відсутності у громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі), прикордонники будуть відмовляти у перетині державного кордону.

Громадяни, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я мають право на перетин кордону лише за наявності інформації в військово-облікових документах про отримання відстрочки (виключення з військового обліку) або довідки за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560.

Про наслідки неоновлення даних – на безкоштовному вебінарі 18 липня.

Відомості до ПФУ для бронювання: яким підприємствам подавати

З 8 червня роботодавці мають подавати відомості про трудову діяльність до Пенсійного фонду для цілей бронювання. А з 4 липня реалізовано технічну сторону виконання даного обов’язку.

Й ось маємо перші роз’яснення від Пенсійного фонду.

Чи всі підприємства мають передавати відомості про трудову діяльність за новим функціоналом на порталі Пенсійного фонду? При відповіді на це питання відомство процитувало норму постанови № 650 й далі дало зрозуміти, що розтлумачувати цей перелік не в компетенції пенсійників. Отже, відомості по-новому мають подати органи держвлади, інші держоргани, ОМС, підприємства, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, та підприємства, які є критично важливими для економіки.

Якщо оперативні відомості про працівника випадково подані страхувальником не зазначеним в переліку, видаляти дані не потрібно. Завантажені на вебпорталі ПФУ відомості будуть враховані при формуванні електронної трудової книжки працівника.

До кого звертатися у разі проблем із передачею відомостей до Пенсійного фонду? До власне відомства через сервісні центри, поштовий / електронний зв'язок, вебпортал, мобільний застосунок.

Також пенсійники роз’яснюють, що у період до 15 липня 2024 р. роботодавці мають можливість надати відомості про трудові відносини з працівниками, що мали місце в період з 8 червня 2024 р. Після 15 липня 2024 р. можливо буде подати лише відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше ніж протягом наступного дня після події.

Якщо маєте запитання з приводу передачі відомостей до Пенсійного фонду, ставте його в сервісі «Особистий консультант» та отримайте відповідь від 15 хвилин до доби.

Зміни у порядку ведення військового обліку: кого стосуються

9 липня 2024 р. уряд ухвалив постанову №  801, якою внесено зміни до п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.

За роз’ясненнями Мінреінтеграції зміни стосуються осіб віком до 25 років, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, а також осіб, які виїхали з цих територій та територій активних бойових дій за кордон та які мають намір вступити до вишів.

Зарахування таких громадян на навчання до українських закладів вищої освіти здійснюватиметься з відтермінуванням взяття їх на військовий облік та оформлення військово-облікових документів в 7-денний строк після закінчення воєнного стану.

Більше про військово-облікові документи в новому курсі від Кадрової Платформи №1, який доступний передплатникам з 15 липня.

Продовження бронювання на три місяці: нові роз’яснення Мінекономіки

Нагадаю, що 7 травня уряд Постановою КМУ від 07.05.2024 № 516 «Про продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації» (далі – постанова № 516) (зі змінами) автоматично продовжив строк дії бронювання, оформленого за постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якщо він не закінчився станом на 7 травня, на три місяці.

Мінекономіки роз’яснює (лист від 04.07.2024 № 2704-20/47886-09), що підставою для автоматичного продовження бронювання на три місяці є сам факт наявності постанови № 516.

Тому, будь-які дії, як то вилучення роботодавцем у працівників витягів з наказу Мінекономіки про бронювання, видачі їм нових витягів та надсилання до ТЦК повідомлення про бронювання військовозобов'язаного, для цілей продовження автоматичного бронювання, вчиняти роботодавцям не потрібно.

Про зміни у бронювання розповімо на безкоштовному вебінарі 19 липня.

Централізований друк повісток: нове урядове рішення

Уряд 9 липня ухвалив постанову, якою визначив механізм централізованого друку і надсилання повісток поштою (див. постанову КМУ від 09.07.2024 №  807 «Про внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»).

Тепер повістки можна буде сформувати та роздрукувати за допомогою реєстру Оберіг. Оператори ТЦК зможуть підписувати повістки за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Нагадую, що з 17 липня представники ТЦК матимуть право надсилати повістки поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення на адресу місця проживання або реєстрації.

Про те, що очікувати з 17 липня, дивіться на вебінарі «Пред’явлення ВОД на вимогу ТЦК та поліцейських, повістки, затримання: пам’ятка для працівників-військовозобов’язаних з 17 липня».

Повідомлення про прийняття на роботу: зміни – 2024

Мінекономіки ініціювало зміни до постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413», які передбачають можливість подання фізособами повідомлень до ДПС про прийняття на роботу домашніх працівників.

У зв’язку з цим, пропонується внести зміни до форми повідомлення про прийняття працівника на роботу, а саме:

  • графу 10 доповнити фразою: «Дата укладення трудового договору з домашнім працівником»;

  • у графі 5 розширити перелік категорії осіб до п’яти, додавши категорію «домашні працівники».

Чинне повідомлення про прийняття на роботу та зразок заповнення є у розділі «Документи».