Бронюванню під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал «Дія»), пропонуються військовозобов'язані на період мобілізації та на воєнний час, які працюють або проходять службу (п. 1 Порядку № 650):
-
в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
-
на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
-
на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Важливо! Наразі бронювання через портал «Дія» доступне лише для критично важливих підприємств для економіки та життєдіяльності населення та підприємств, які забезпечують потреби Збройних Сил та інших військових формувань. Згодом перелік розширюватиметься.
Покроковий алгоритм бронювання на порталі «Дія»
Крок 1. Міністерства, Обласні військові адміністрації вносять до Єдиного переліку* підприємства, установи та організації, які відповідно до законодавства мають право бронювати працівників.
Крок 2. Керівник компанії, що має право на бронювання своїх працівників, подає на порталі «Дія» списки на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом. Для цього необхідно виконати наступні дії:
-
Зареєструватися або авторизуватися на порталі «Дія».
-
У каталозі Послуги (верхнє меню) обрати Бізнесу, далі натиснути Бронювання. Висвітлюється вікно, у якому потрібно натиснути «Подати заяву».
-
Пройти 4 етапи:
-
Перевірити, чи правильно вказані дані про підприємство та співробітників («Відомості про заявника»).
-
Вказати відомості про керівника («Керівник компанії»). На цьому етапі висвітлюється інформаційне вікно, в якому вказано:
Керівник має підтвердити список працівників на бронювання електронним підписом. Посилання на підпис надійде керівнику на електронну пошту та в кабінет громадянина в розділ «Зверніть увагу».
Тобто саме керівник (директор) має підписати вказані списки.
-
Вказати відомості про всіх працівників, яких потрібно забронювати.
-
Перевірити заповнену заяву та підписати її електронним підписом.
-
Крок 3. Система автоматично перевіряє:
-
чи є підприємство критично важливим;
-
чи людина працевлаштована офіційно;
-
чи є її дані в реєстрі Оберіг.
Крок 4. Дія протягом доби надсилає сповіщення керівнику про результат розгляду. У разі відмови у бронюванні наводиться причина.
Причини відмови у бронюванні через портал «Дія»:
-
відсутність в Реєстрі військовозобов’язаних** відомостей про військовозобов’язаного;
-
відсутність в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах з підприємством.
Крок 5. В разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання з’являється в застосунку Резерв+.
Важливо! З моменту переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік він вважається заброньованим та йому надається відстрочка.
Відповіді на популярні запитання про бронювання через Дію:
*Єдиний перелік – Єдиний перелік органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій для бронювання військовозобов’язаних (далі – Єдиний перелік), до якого включаються державні органи, підприємства, установи (п. 5 Порядку № 650).
**Реєстр військовозобов’язаних – Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів (п. 14 Порядку № 650).