Відеоблоги

Неоплачувана відпустка на час карантину: як надати

Ви дізнаєтесь:

  • Чи обмежується тривалість «карантинної» відпустки.
  • Про права працівників щодо «карантинної» відпустки.
  • На що посилатися при наданні «карантинної» відпустки.
Оберіть відео для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

Неоплачувана відпустка на час карантину: як надати

00:02:43

Тетяна Мойсеєнко

5(4)

Оцініть відео:

У разі встановлення Кабміном карантину (який нам становили з березня минулого року, який діє досі) термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, 15 календарних днів. Про що це говорить? Це говорить про те, що знову ж таки не роботодавець інформує за 2 місяці про потребу оформити відпустку без збереження заробітної плати, оскільки в Україні діє карантин. Ні. Відпустка без збереження зарплати це реалізація права працівника на цю відпустку. Він її реалізує шляхом оформлення заяви. Він оформлює нам заяву, пише підставу, сімейні та інші обставини, чи згадує посилання на відповідну постанову Кабінет Міністрів України.

Ви хочете мене запитати, а чи потрібно згадувати постійно посилання Кабінет Міністрів? Так, дійсно потрібно, оскільки цими постановами встановлюється так званий карантинний період. І зараз на слайді у вас є навігатор, дивіться уважно, навігатор карантинного періоду 2020-2021 року. Якими постановами вони були закріплені і якими до них вносилися зміни, як тривав в періоді, включаючи періоди карантину до 30 квітня 2021 року.

Я раджу використовувати посилання на постанови, ті які зараз у вас виділені жирним, бачите? Постанова №1236, Постанова №641, Постанова №392 і Постанова №211. Саме на них посилатися коли ми визначаємо так зване надання чергової карантинної відпустки.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1