Відеоблоги

Відпустка при народженні дитини батьку. Оплачувана!

Ви дізнаєтесь:

  1. Хто має право на «дитячі» відпустки.
  2. Чи може батько піти в декрет.
  3. Які родичі дитини мають право на відпустку.
Оберіть відео для перегляду

5(3)

Оцініть відео:

Відпустка при народженні дитини батьку. Оплачувана!

00:05:52

Олена Габрук

5(3)

Оцініть відео:

Чи будете ви надавати татусям нову відпустку при народжені дитини? Пишіть у коментарях.

Ми поговоримо про Закон України від 15.04.2021 року №1401-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною». Закон був оприлюднений 8 травня, а відповідно вступає в дію з 9 травня поточного року.

І так проаналізуємо, які зміни внесені до нормативних документів і як вони впливають на роботодавця та на найманого працівника. А отже зміна щодо надання додаткової соціальної оплачуваної відпустки на дітей. Це стаття 19 Закону про відпустки, та стаття 182-1 КЗпП, адже саме тут визначено, що відтепер не жінка має право, а один з батьків, що мають двох дітей до 15 років, мають дитину з інвалідністю, що усиновили дитину. Тобто один з батьків відтепер має право на отримання такої відпустки. Звісно там де мова йде про осіб з інвалідністю з дитинства, першої групи, також право на таку відпустку має відтепер не тільки мати але і батько. Все решта залишилося без змін.

Що стосується статті 51 КЗпП, скорочена тривалість робочого часу може встановлюватися за рахунок власних коштів підприємств, установ, організацій для працівників, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без батька (матері), у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі. А отже визначено коло осіб, яким додатково встановлюється скорочена тривалість робочого часу.

Звісно цим законом також запроваджена можливість піти в декрет не тільки мамі але і батькові. Ну і ще одна додаткова відпустка, відпустка при народжені дитини. Це стаття 19-1 Закону про відпустки, а отже звучить ця відпустка наступним чином: вона є одноразовою, оплачуваною при народженні дитини, тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів), надається така відпустка не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. І зверніть увагу кому надається така відпустка. Чоловіку, дружина якого народила дитину. Батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. А також така відпустка може надаватися бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком). А отже, ми розуміємо що ця відпустка є одноразова, вона надається лише одні з вище зазначених осіб, тривалість такої відпустки має зазначатися у заяві працівника.

Зверніть увагу, що саме в статті 19-1 зазначено, що особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати власнику або уповноваженому ним органу копію документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу в таку відпустку. А отже яким чином буде підтверджуватися хто з членів сім’ї має право на таку відпустку, хто буде користатися такою відпусткою, яким чином буде надаватися така відпустка. Це все має бути передбачено в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. А отже чекаємо нової постанови.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1