Слухати чи завантажити аудіозапис
Додаткові матеріали
Військові звання та їх відношення до офіцерського, рядового, сержантського, старшинського складу
Зразок заповнення списку персонального військового обліку призовників
Текстове розшифрування відео
Вітаю, колеги! Ми з вами зустрілися на бонусному модулі, і зараз у нас перший урок — це заповнення списків персонального військового обліку за додатком 5. Отже, розпочинаємо.
Ви знаєте, що головним документом у веденні військового обліку залишаються саме списки. А списки у нас ведуться за групами:
-
перша — це офіцерський склад,
-
друга — сержантський, старшинський, рядовий склад,
-
третя — це наші військовозобов’язані жінки,
- і четверта — це наші призовники.
Кожен із цих списків ведеться окремо. В Excel — або за допомогою фільтрів, або у вигляді нових вкладок. Крім того, коли ми вже пускаємо їх на друк, як ви бачите зараз на слайді — це станом на 1 січня відповідного року. Наприклад, зараз 2025-го року, потім будемо робити у 2026-му році. І до 25 січня ми маємо підготувати кілька комплектів цих списків — залежно від того, які є військовозобов’язані, які списки ми ведемо.
Якщо, наприклад, ведемо офіцерський склад і призовників — то буде два списки. Якщо списки пусті — нічого складати й друкувати не потрібно. Якщо ведемо сержантський і призовників — будуть списки групи два і чотири. Ми їх ведемо протягом року. Усі ці маніпуляції — прийняття, звільнення, зміни даних — все це ми фіксуємо. А на 1 січня очищаємо, виводимо найактуальніші дані, фіксуємо, друкуємо, підписуємо, реєструємо і залишаємо на збереження. В електронному вигляді — ведемо далі, поки працівник не звільниться. До звільнення у списку в електронній формі його рядочок буде постійно оновлюватись.
У разі потреби — змінюємо облікові дані. Наприклад, у працівника з’явився закордонний паспорт — вписуємо. Електронна форма списків постійно оновлюється. І так до 1 січня — ми робимо актуальну версію, друкуємо й зберігаємо.
Стосовно виключених. Якщо працівнику виповнилося 60 років, наприклад, у лютому — залишаємо його у списку до кінця року. У примітках додатка 5 чітко написано: у разі виключення робиться відмітка «виключено з обліку». Таку відмітку маємо поставити.
А якщо працівника мобілізовано, наприклад, у березні 2025 року? Мобілізовані тепер не виключаються, як раніше, а знімаються з обліку. Тобто ми їх залишаємо у списку до кінця року з відповідною позначкою. Можливо, будуть ще роз’яснення, але наразі залишаємо. Помічаємо, що працівник знятий з обліку — тобто мобілізований, призваний на військову службу, і руху по ньому не буде, поки не повернеться.
Щодо заброньованих. У списках вони виокремлюються. Як саме? Виносимо їх або наперед, або в кінець групи у списку. Інших варіантів поки не придумали. Окремий аркуш мені не дуже подобається. А от або на початок, або в кінець — це нормально сприймається ТЦК.
Звільнений працівник також залишається у списку до кінця року — з відміткою «звільнено».
На курсі ми неодноразово підкреслювали, і Генштаб це підтвердив: військово-обліковий документ в електронному і в паперовому вигляді мають однакову юридичну силу. Тому зараз будемо дивитись, як заповнити список офіцерського складу на підставі роздруківки з «Резерв+». Це шпаргалка, яку можна роздрукувати й застосовувати у себе на підприємстві (див. слайд).
Отже, вписуємо:
-
порядковий номер;
-
військове звання (у призовників — не має, тому пишемо «призовник»);
-
прізвище, ім’я, по батькові — звіряємо з паспортом;
-
дата народження — з паспорта та ВОД;
-
VIN-код — в електронному документі він є завжди (на відміну від паперового);
-
податковий номер — також є у роздруківці;
- військово-облікова спеціальність — вписується з документа.
Якщо ми говоримо про військово-облікову спеціальність, то вона у нас підтягується з електронного військово-облікового документа — вона там є. А от зі складом і профілем підготовки для офіцерів у нас виникають певні заминки. Чому? Тому що в електронному військово-обліковому документі, в його роздруківці, цієї інформації немає.
Чи можемо ми заповнювати окремі графи самостійно? Так, можемо заповнити самостійно. Але для цього нам потрібно з вами трохи розібратися.
Бачите, ми звертаємося до інших нормативно-правових актів. І, наприклад, для заповнення графи 7 — це профіль — а це у нас для офіцерів, ми можемо заповнити так: подивитися його військово-облікову спеціальність і, залежно від неї, підтягнути профіль. Тобто орієнтуємося по ВОСу (див. слайд).
Далі, якщо ми говоримо про військовозобов'язаних сержантського, старшинського складу, рядового складу — це ті, хто в групі 2, — ми також можемо визначити склад, виходячи з його військового звання. Ось я вам їх наводжу, вони є у презентації, ви їх обов’язково знайдете. І відповідно до звання можна визначити, до якого складу він належить. Якщо, наприклад, перед нами солдат — то це буде рядовий склад. І ви одразу це зрозумієте.
І от номер військово-облікового документа, ось тут я вам наводжу склад, пряму норму: номер військово-облікового документа по суті дорівнює VIN-коду. Тобто у нас VIN-код, якщо ми заповнюємо з електронного військово-облікового документа, дублюється двічі: один раз як сам VIN-код, другий — як номер військово-облікового документа. Серії в нього немає.
Що стосується категорії обліку — графа 8 — то для офіцерів це розряд.
Щодо категорії обліку — для офіцерів розряд визначається за віком. Дивимось ст. 28 Закону №2232. Залежно від віку, ми визначаємо розряд (див. слайд).
А от для групи 2 — сержантсько-старшинський, рядовий склад — можна визначити категорію запасу. До першої категорії належать ті, хто проходив службу і здобув військово-облікову спеціальність. До другої — ті, хто не проходив службу або не здобув спеціальності (див. слайд).
Тепер повертаюся до наших комірок. Освіта — вписуємо всі, які є. Всі дипломи. Але для офіцерського складу нам потрібно ще зазначити рівень вищої освіти. Він є у Законі про освіту. Ми зробимо витяг, щоб ви могли орієнтуватися.
Далі — паспорт. Якщо є закордонний — працівник надав — вписуємо. Не надав — не бігаємо за ним, не вимагаємо. Це його право.
Адреса — задекларована, зареєстрована — беремо з паспорта. Якщо ID-картка — то з витягу до паспорта ID.
Якщо говорити про адресу місця проживання, то у новому військово-обліковому документі це буде видно, якщо дані оновлені.
Найменування ТЦК — також є. Перебування на спецобліку — це або бронювання, або мобілізаційне розпорядження. Моброзпорядження — це для груп 1, 2. З бронюванням — якщо через «Дію», то буде просто «відстрочка» і дата. І цього достатньо, аби заповнити графу.
Щодо призовників — тут трохи інакше, бо базова військова служба поки що тільки впроваджується. Повернемося до цього, коли з’являться перші кейси.
Графа 15 — заповнюється тільки для групи 2 — це висновок ВЛК. І пункт наказу. У електронному військово-обліковому документі цієї інформації немає. Тому або вписуємо «придатний», або потім — після звірки з ТЦК — дописуємо, якщо щось потрібно.
Сімейний стан — одружений, неодружений. Діти — тільки неповнолітні.
Графа 17 — посада, наказ — це вже наші внутрішні документи. А графа 18 — це реквізити листа, з яким ми надсилаємо повідомлення до ТЦК. Ми цей лист реєструємо — і ці дані вписуємо у графу 18.
Отже, колеги, ми з вами пройшли, як заповнювати список персонального військового обліку на підставі електронного документа. Так, він не містить усіх граф, але я вам надала норми, за якими їх можна заповнити. Якщо маєте сумніви — проведіть звіряння з ТЦК і вже після цього заповнюйте.
Успіхів вам і до зустрічі на наступному уроці!
5(5)
Короткий огляд нового формату навчання
5(5)
5(10)
Бонус-урок 1. Заповнення списків персонального військового обліку (Додаток 5)
Людмила Смердова
5(10)
5(12)
Бонус-урок 2. Заповнення відомості оперативного обліку (Додаток 12)
Людмила Смердова
5(12)
5(9)
Бонус-урок 3. Заповнення повідомлення щодо директора та відповідального за військовий облік (Додаток 1)
Людмила Смердова
5(9)
5(9)
Бонус-урок 4. Заповнення повідомлення щодо військовозобов’язаного, призовника, резервіста (Додаток 4)
Людмила Смердова
5(9)
5(8)
Бонус-урок 5. Ведення Журналу перевірок (Додаток 9)
Людмила Смердова
5(8)
5(7)
Бонус-урок 6. Стенд з військового обліку (Додаток 2 та інші документи)
Людмила Смердова
5(7)
5(5)
Універсальний конструктор. Побудова військового обліку на підприємстві
Людмила Смердова
5(5)
0(0)
сторінка після екзамену
0(0)
Рейтинг успішності студентів курсу
та ваші персональні бали
Нижче ви можете залишити питання за темами Бонусних занять. Експерт відповість письмово
Відповідь на запитання ви отримаєте протягом 3 робочих днів