Ви дізнаєтесь:
- Яким способом та в який строк можна подати Повідомлення про виплату коштів.
- Як сформувати звернення на веб-порталі ПФУ з метою надсилання Повідомлення.
- Як перевірити, чи опрацьовано звернення на веб-порталі ПФУ.
Способи подання Повідомлення про виплату коштів застрахованій особі
З 1 січня 2023 року функції по фінансуванню коштів застрахованим особам в частині лікарняних перебрав на себе Пенсійний фонд України. Однак до сьогодні, вже у нас на календарі квітень місяць, ми не маємо автоматизованим способом обробленого повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. І маємо ситуацію, що використовуємо один з трьох варіантів. Або несе хтось особисто у відділення, таких теж дуже багато на сьогодні. Чи відправляє рекомендованим листом. А є категорія, яка на сьогодні у веб-порталі навчилася напів автоматизованим способом надсилати цей документ до Пенсійного фонду. Хоча не одразу співробітники цього органу почали опрацьовувати отриманий таким чином документ. Однак на сьогодні маємо ситуацію, що вже більше-менш по Україні дані відповідні, напевно, рознарядки й вже співробітники ПФУ опрацьовують повідомлення, отримані через веб-портал Пенсійного фонду.
Однак в мене запитання до вас, колеги, яким чином ви думаєте і як швидко Пенсійний фонд автоматизує цей процес? Ми робили ставки, що це з 1 лютого, з 1 березня. На сьогодні вже спільнота трішки притихла, однак ми сподіваємося, що найближчим часом Пенсійний фонд вирішить цю проблему і дозволить нормальним способом нам подавати цей документ, оскільки не настільки багато інформації в повідомленні, як велику кількість непотрібного часу ми витрачаємо для того, щоб цей документ подати.
Строк подання страхувальником Повідомлення про виплату коштів
Нагадаю, що на сьогодні, згідно з діючим законодавства, а саме Порядку №12 правління Фонду соціального страхування України, цей документ на сьогодні чинний, і саме ним ми користуємося в частині п. 10, в якому говориться, що після проведення виплат потрібно страхувальнику передати інформацію у вигляді повідомлення протягом місяця з дня проведення виплат. Хоча Фонд соціального страхування функцій вже на сьогодні цих не виконує, однак саме цією нормою ми керуємося, коли маємо подати цей документ. І наскільки автоматизовано ми можемо це зробити через веб-портал, саме це зараз ми з вами й розглянемо.
Формування звернення на веб-порталі ПФУ та надсилання Повідомлення
На веб-порталі Пенсійного фонду нам необхідно перейти у розділ «Звернення». Тип особи підтягується автоматично.
Далі обираємо тип звернення: пропозиція (зауваження), заява, скарга. Ось тут, це вже на ваш вибір. Хтось подає як пропозицію, хтось як заяву (клопотання). Я подаю саме як заяву. Це вже значення ну суттєвого немає, на процес прийняття цього документа. Далі пишемо короткий зміст звернення. Я завжди пишу, що це повідомлення про виплату коштів.
Пишу вихідний номер, наприклад там «№12 від 18.04.2023». Тобто реєструю у вихідній кореспонденції й саме реквізити цього документу зазначаю в короткому змісті. Можна ще в дужках написати, що «по співробітнику…», якщо це стосується лише однієї застрахованої особи. Звичайно якщо це стосується певного переліку, то ми можемо їх не перелічувати. Для чого це робити? Для того, щоб швидше у списку цих звернень розуміти якого саме лікарняного стосується це повідомлення.
Далі, «Про надати відповідь у визначений законом термін» поштою не зазначаю, залишаю незаповненим це поле, тому що інформацію будемо отримувати саме на веб-порталі про опрацювання цього документу.
Далі переходимо до прикріплення самого повідомлення, яке попередньо у вас має бути відскановане, підписане. Обираю це повідомлення, підготовлене.
Прогортаємо і натискаємо «Продовжити». Зверну увагу, що зразок повідомлення, знову ж таки, у Порядку №12, ось додаток 2 «Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам». Це теж незмінний документ, який ми подавали в попередніх роках.
Прикріпивши документ натискаємо на «Відправити до ПФУ». Повідомлення має бути розміром до 1 Мб і кількість таких документів має бути не більше 50. І обов’язково, ви бачите, у нас не активне поле «Відправити до ПФУ», це пов’язано з тим, що не обрали орган Пенсійного фонду, до якого надсилається звернення. Знову ж таки, із випадаючого списку натискаємо на лупу й обираємо те відділення, до якого ви прикріпленні. Припустимо ПФУ у Волинській області. І вже тоді кнопка активна, натиснувши на неї повідомлення одразу надсилається до Пенсійного фонду, немає моменту підписання документа або збереження чернетки. Тобто ви працюєте одразу і розумієте, що з тим документом, який ви будете надсилати, немає можливості до нього повернутися на наступний день, щоб щось допрацювати. Одразу готуєте шаблон, який будете прикріплювати.
Перевірка опрацювання звернення на веб-порталі ПФУ
Після надсилання документа нас відкине або ми самі перейдемо у розділ «Звернення». Обов’язково слідкуйте за датою звернення, особливо коли вона, ця дата, на зламі місяців. Припустимо ви надіслали 31 березня, а 1 квітня перевіряєте документ, то обов’язково відфільтрувати саме, що період подачі документів, повернутися до попереднього місяця. В такому випадку я візьму з 1 березня, дата звернення. Можна обрати у нас статус: «Виконано», «Для виконання» і т.д. Натискаю «Пошук». Не вводжу більше ніяких додаткових фільтрів. І ось, покажу вам різні варіанти. Клопотання, яке виконано, 16.03 воно відправлене, є номер документа реєстраційний. Якщо натиснути на стрілочку донизу, є ось ви бачите, номер звернення, дата звернення - 16.03, Заява (клопотання), до якого органу, дата обробки - 17.04, через календарний місяць воно було лише оброблене. Ось ви бачите текст відповіді: звернення зареєстровано такого-то числа і взято до відома 17 квітня. І маємо ось, наприклад, ще статус звернення «Прийнято до розгляду». 03.03 теж відправлено документ-повідомлення про виплату коштів застрахованій особі. Воно зареєстроване, на сьогодні не прийнято до розгляду. Тобто залишається ще не опрацьованим співробітниками Пенсійного фонду.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».