Заброньовані також мають уточнити дані з 18 травня!
Нагадаю, що з 18 травня діє Закон України від 11.04.2024 № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі – Закон № 3633), яким, зокрема передбачено, що «громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти та інші персональні дані.»
При цьому Закон № 3633 передбачає три можливі варіанти для уточнення своїх даних:
-
через ТЦК;
-
за допомогою електронного кабінету;
-
через ЦНАП.
У Міноборони пояснили застосування цієї норми: уточнити дані повинні всі громадяни, що стоять на військовому обліку, у тому числі ті, які заброньовані або мають право на відстрочку.
Більше про новації у військовому обліку дивіться на безкоштовному вебінарі 24 травня.
Зміни у бронюванні: яких підприємств стосуються
Тарас Мельничук, представник Кабміну у Верховній Раді, повідомив про зміни до Порядку бронювання, передбачені Постановою Кабміну від 14.05.2024 № 555 «Про внесення змін до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану» (далі – Постанова № 555).
Зміни спрямовані на створення умов для бронювання працівників:
-
підприємств, установ і організацій, паливно-енергетичного комплексу;
-
їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, надання послуг, виготовлення та/або поставку обладнання, інші інженерно-технічні заходи, що спрямовані на відновлення зруйнованого/пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ майна об’єктів критичної інфраструктури, безперебійне функціонування Об’єднаної енергетичної системи та газотранспортної системи України в особливий період, перелік яких затверджується Міненерго.
Бажаєте дізнатися інші зміни у бронюванні працівників? Запрошуємо вас на безкоштовний вебінар 23 травня.
Збільшення строку бронювання на один місяць: роз’яснення Мінекономіки
11 травня набрала чинності постанова Кабміну від 07.05.2024 № 516 «Про продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації» (далі – Постанова № 516), якою установлено, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих відповідно до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» (далі – Порядок № 76), та які не закінчилися на день прийняття цієї постанови, продовжуються автоматично на один місяць.
Фахівці Мінекономіки (лист Мінекономіки від 14.05.2024 № 2704-20/35460-03) пояснюють, якщо, наприклад, строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, наданої військовозобов'язаним рішенням Мінекономіки, закінчується 17 травня 2024 року, згідно з постановою строк її дії автоматично продовжується на один місяць, тобто до 17 червня 2024 року.
Автоматичне продовження відстрочки на місяць не передбачає прийняття Мінекономіки додаткових рішень (наказів) щодо продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які не закінчилися станом на 7 травня 2024 року.
Про порядок бронювання та зміни – у третьому модулі онлайн-школи «Практика ведення військового обліку та бронювання 2.0: поради та документи для 2024 року», наші передплатники почнуть навчання з 10 червня.
Е-реєстр військовозобов’язаних та призовників: новий Порядок!
На засіданні Уряду 10 травня затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Уже відомо, що прийняття даного Порядку забезпечить повноцінну роботу вже діючого реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг», який 4 квітня зазнав оновлення в частині його цифровізації.
Новим Порядком розроблено механізм збору та обміну інформацією щодо персональних і службових даних про громадян віком від 17 до 60 років, між реєстром та відомствами з різних державних реєстрів, таких як Демографічний реєстр, Податкової служби, МОЗ, Мін'юсту, МВС, ЦВК, Держміграційної служби та інших відомств.
Крім того, визначається порядок перевірки дійсності військово-облікових документів консульськими посадовими особами закордонних дипломатичних установ України, уточнення персональних даних військовозобов’язаних та резервістів.
А ще новим Порядком визначено порядок електронної ідентифікації в електронних кабінетах, перелік відомостей, що відображаються в них, а також перелік послуг, які надаються призовнику, військовозобов’язаному, резервісту через електронні кабінети.
Наразі, електронний кабінет ще не функціонує, реєстрація у ньому є добровільною.
Про електронний кабінет та реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів у курсі «Закони діють! Військовий облік по-новому без збільшених штрафів: зміни, кейси, поради», який доступний передплатникам Кадрової Платформи №1.
Як зміниться Повідомлення про прийняття на роботу
На сайті Профспілок з’явився проєкт постанови Кабміну щодо внесення змін до повідомлення про прийняття на роботу та порядку його подання (зміни до постанови КМУ від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту»).
Зокрема, форму повідомлення пропонують доповнити новими рядками:
-
код класифікатора професій;
-
професійна назва роботи;
-
посада;
-
нове робоче місце,
-
особа з інвалідністю;
-
група інвалідності.
Вперше буде визначено, коли подавати Повідомлення з типом «скасовуюче». Якщо працівник, щодо якого подано повідомлення з ознакою «початкове», не приступив до посадових обов’язків протягом 3 робочих днів з дати початку роботи, зазначеної у такому повідомленні, – подається повідомлення з ознакою «скасовуюче».
Повідомлення з ознакою «скасовуюче» також подається у разі виявлення роботодавцем помилок у даних, зазначених у повідомленні та містить виключно скасування відповідних даних.
При цьому вказано, що спочатку подається повідомлення з ознакою «скасовуюче», а потім подається повідомлення з ознакою «початкове».
Маєте запитання щодо подання Повідомлення про прийняття на роботу? Поставте його у сервісі «Особистий консультант» та отримайте відповідь від 15 хвилин.
Суміщення та сумісництво: у чому відмінності
Пенсійний фонд надав роз’яснення щодо ключових відмінностей між суміщенням та сумісництвом, оскільки на практиці виникає багато питань.
Найголовніше, що треба розуміти, що під час суміщення працівник виконує одночасно зі своєю основною роботою додаткову. При цьому підставою роботи за суміщенням є наказ про допущення працівника до роботи, в якому прописується про встановлення доплати. Наприклад, особа працює на основній посаді бухгалтера й у той самий час виконує трудові функції за посадою касира на умовах суміщення.
А от сумісництво навпаки можливе у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві. При цьому для оформлення сумісництва укладається окремий трудовий договір в усній або письмовій формі, видається наказ про прийняття на роботу, подається повідомлення до податкової. Тобто має місце початок нових трудових відносин.
Зразок наказу про прийняття на умовах сумісництва є в нашій рубриці «Документи» на Кадровій Платформі №1.