Заголовок тимчасово відсутній
Ні, законодавством про відпустки не передбачено надавати відпустку наперед, крім осіб, які потребують додаткового соціального захисту, їм відпустку повної тривалості надають до збігу шестимісячного терміну безперервної роботи.
Право працівника на відпустку повної тривалості у перший рік роботи настає після шести місяців безперервної роботи на підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи — роботодавця згідно ч. 5 ст. 10 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-вр#n87.
Якщо надаєте відпустку в перші шість місяців роботи визначайте її тривалість пропорційно відпрацьованому часу згідно ч. 6 ст. 10 Закону про відпустки https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-вр#n87.
Якщо кількість днів відпустки недостатня, можна оформити відсутність працівника на роботі надавши йому за згодою відпустку без збереження зарплати за сімейними обставинами та з інших причин згідно ст. 26 Закону про відпустки.
Стане у пригоді - https://new.kadroland.com/news/735-vidpustka-bez-zberezennya-zarplati-za-ugodoyu-storin-top-10-pravil.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно звітувати про орендовані автомобілі на балансі
Визначення роз'їзного характеру роботи для саперів розмінування
Можливі способи переведення сумісника на основне місце роботи
Затвердження штатного розпису для новоствореного ТОВ: нюанси
Переведення працівника з сумісництва на основне місце роботи
Він звільнився з основного місця роботи і хоче в нас працювати на основному…
Відповідальність за військовий облік у фермерському господарстві
Запит на шаблон колективного договору для сільгосппідприємства
Відображення робочих годин працівника з нефіксованим графіком
Переведення тимчасово виконуючого обов'язки на постійну посаду: процедура
Чи може заброньований сумісник залишитися в обліку підприємства
Чи маю право відмовити у навчальній відпустці працівниці
Визначення базового місяця для індексації заробітної плати
Включення зовнішніх сумісників у квоту військового обліку можливе
У нас працюють зовнішні сумісники, які на основному місці роботи в коледжі і мають відстрочку як викладачі, чи можемо ми тепер їх включати у квоту згідно нової постанови…
Штрафи для підприємств за недотримання квоти працевлаштування інвалідів
Звільнення директора та прийняття за сумісництвом в одному наказі
Облік сумісників з відстрочками: зміни до 1 вересня 2026 року
В квоту поки ще до 01.09.26 можна враховувати сумісників які мають відстрочки але вони працють на іншому підприємтві по основному місцю?
Чи вже можливо втратити критичніть за таку ситуацію станом на 01.07.26…


