Виплата допомоги при звільненні через скорочення посади ліквідатора
Працівнику, якого звільняють через скорочення чисельності чи штату працівників, має бути виплачена вихідна допомога у розмірі одного середньомісячного заробітку відповідно до ст. 44 К3пП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08/conv#n299). Окрім того, згідно з п. 7 ч. 1 ст. 20 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/796-12/conv#n177), у разі вивільнення у звʼязку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників, особам, віднесеним до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується допомога в розмірі трикратної серёдньомісячної заробітної плати. Ця виплата здійснюється за рахунок бюджетних коштів (п. 6 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, повязаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 20.09.2005 р. Nº 936 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/936-2005-п#Text).), й роботодавець виплачує цю допомогу лише після того, як отримає фінансування від органу соцзахисту (виплачувати її самостійно за рахунок власних коштів до отримання фінансування не потрібно, оскільки вищезгаданим Порядком Nº 936 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/936-2005-п#Text) не передбачено відшкодування витрат підприємств, повʼязаних із уже здійсненими виплатами). У день звільнення слід провести з працівником остаточний розрахунок (окрім «чорнобильських» виплат) - якщо є невиплачені суми заробітної плати, премій, грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки тощо. Адже згідно зі ст. 116 КЗпП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322- 08/conv#n697) при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від роботодавця, провадиться в день звільнення. А «чорнобильські» виплати проведете після того, як надійдуть кошти.
Зразок наказу для прикладу Наказ про звільнення у зв'язку із скороченням чисельності та штату працівників (у довільні формі), додайте пункт про виплату вихідної допомоги: Вихідну допомогу в розмірі трикратного середнього місячного заробітку за рахунок коштів державного бюджету як особі, постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1 категорії (п. 7 ст. 20 Закону України від 28 лютого 1991 р. № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Зберігати аркуш ознайомлення чи вести журнал військового обліку
Переведення працівника: порядок звільнення та оформлення нової ставки
Протокол засідання ради трудового колективу про оптимізацію доплат
Відповідальність керівника підприємства за ведення військового обліку
Як правильно оформити заяву на збільшення ставки працівниці
Зразок наказу про військовий облік та завдання на 2026 рік
Документи, необхідні для звільнення працівника: повний список
Чи дозволено працівнику працювати без вихідних у місяць
Підрозділ працює за змінним графіком роботи.
Чи може працівник працювати в місяць без жодного вихідного? оплата за понаднормові та нічні години працівнику оплачуються.
Це його згода, чожливо потрібно від нього якийсь підписаний документ?
Ситуація з прийняттям працівника під час лікарняного: наслідки
Підскажіть щодо цієї ситуації: працівник прийнятий за СТД на час лікарняного іншого працівника (його прийнято: видано розпорядження про прийняття, подано інформацію у податкову). В кінцевому результаті відбувся збій клініці із і лікарняне в кінцевому результаті не…
Ознайомлення з наказом на звільнення під час відпустки без зарплати
Оновлення критеріїв Мінекономіки вплине на зарплати підприємств з критичністю
Чи підходить назва посади для інженера в харчуванні
Чи можна для підприємства в сфері громадського харчування застосувати назву посади Інженер з обслуговування електроустаткування з кодом КП 2149.2
Дякую…
Чи потрібно ФОП сплачувати ЄСВ при основній роботі
Підкажіть будь ласка. Якщо ми оформлюємо на основне місце роботи ФОП і сплачуємо за неї ЄСВ,
працівник може не сплачувати вже ЄСВ як ФОП…


