Заголовок тимчасово відсутній
Залежить від того, коли працівник відмовився ознайомлюватись з ПІ. Якщо це новий працівник і він відмовляється ознайомлюватись з ПІ, то роботодавець має право скасувати наказ про прийняття і не допустити працівника до роботи, як такого, що не погоджується на умови ТД. Варто таку відмову зафіксувати актом.
Якщо працівнику змінили ПІ і відмовляється ознайомитись з оновленою ПІ, то зміна функціональних обов’язків є зміною істотних умов праці, що можливо за наявності змін в організації виробництва і праці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Якщо для таких змін наявні зміни в організації виробництва і праці, то роботодавець має право звільнити працівника, що відмовляється ознайомлюватись з ПІ за п. 6 ст. 36 КЗпП (відмова від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08/ed20240515#n204 ).
ПІ необов’язково затверджувати наказом. Достатньо грифу затвердження керівника на самій ПІ. А от зміни до неї затверджують наказом. До посадових інструкцій може бути внесено зміни, доповнення лише на підставі наказу керівника підприємства, установи, організації за згодою працівника. Наказ про внесення змін, доповнень до посадової інструкції видається в разі перерозподілу обов’язків між працівниками у зв’язку зі скороченням чисельності, раціональним розподілом праці (п. 6 Загальних положень Випуску 1 ДКХП).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Дії роботодавця і працівників щодо трудових книжок до граничної дати
У зв’язку з наближенням граничного строку (10…
Записи у трудову книжку при роботі на кількох підприємствах
Покроковий алгоритм ведення військового обліку на підприємстві
Зарплата для заброньованих: 22 тисячі чи 26 тисяч
Оформлення виїзної торгівлі: розрахунок понаднормових годин та документи
Прошу надати роз’яснення щодо оформлення та оплати праці у такій ситуації:
Підприємство організувало виїзну торгівлю з 28 по 31 травня (4 кал.дні:четвер,п’ятниця,субота,неділя).
Залучено працівників, у яких 5-денний роб. тиждень (8-год. роб.день) з…


