Зміни в наказах про тривалість робочого часу з 2022 року
Не обов'язково встановлювати норму тривалості робочого часу на кожен місяць, можна й на рік, проте у разі скасування чи припинення воєнного стану до наказу на рік потрібно буде вносити зміни.
Оскільки під час воєнного стану норми ст. 73 КЗпП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08/conv#n454) не застосовуються відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20/conv#n20) – тобто наразі немає святкових днів, не діє норма щодо перенесення вихідних днів у разі їх збігу зі святковими, не скорочується на годину передсвятковий день, – то у разі скасування чи припинення воєнного стану норма тривалості робочого часу зміниться (якщо Ви одразу на рік встановлюватимете норму, припускаючи, що воєнний стан буде діяти до кінця року).
Крім того, оскільки воєнний стан встановлюється на певний термін (хоч і може бути продовжено), теоретично немає підстав для встановлення норми тривалості робочого часу, виходячи з того, що до кінця року не буде святкових днів – тож оптимальніше видавати накази про норму тривалості робочого часу на кожен місяць (принаймні той, в якому у мирні часи наявні свята). Наприклад, зразок наказу про встановлення норми тривалості робочого часу на жовтень 2024 року Ви можете знайти у нашому розділі «Документи» за посиланням: https://api.kadroland.com/documents/download/8709.
Водночас, трудовим законодавством штрафів за встановлення норми тривалості робочого часу на рік не передбачено – тож Ви можете самостійно обрати зручніший для Вас варіант.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Отримайте відповідь від 15 хвилин!
Послуга Особистий консультант доступна лише передплатникам пакетів Професіонал, Преміум, Преміум ПРО.
Приєднуйтесь до передплатників і отримуйте експертну підтримку в будь-який час!


