Кваліфікація versus продуктивність: що важливіше при скороченнях
Переважне право залишитися на роботі при скороченні мають працівники з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці згідно ч. 1 ст. 42 КЗпП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n256.
Тобто обидва критерії є важливими. Продуктивність праці і кваліфікацію працівника потрібно оцінювати окремо, але в кінцевому підсумку роботодавець повинен визначити працівників, які мають більш високу кваліфікацію і продуктивність праці за сукупністю цих двох показників. Якщо різниця у кваліфікації і продуктивності праці відсутня, перевагу на залишення на роботі мають працівники, перелічені в частині 2 статті 42 КЗпП.
Буде корисною стаття - https://kadroland.com/news/189334-skorocennya-pracivnikiv-7-krokiv-dlya-zvilnennya
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Вказівки щодо оформлення документів при звільненні працівника
Чи можна враховувати сумісників у квоті військового обліку
Підкажіть, будь ласка, чи можна на сьогоднішній день ще враховувати сумісників (та працівників з відстрочками) до квоти працівників, яких можна забронювати?
Нова постанова вже набрала чинності, тобто обов'язок контролювати ліміт заброньованих вже діє, але з…
Чи потрібно звітувати про орендовані автомобілі на балансі
Як правильно вказати оклад у трудовому договорі
Вимоги законодавства щодо зберігання трудових книжок працівників
Прийом на роботу неповнолітнього учня слюсаря: законодавчі нюанси
Визначення роз'їзного характеру роботи для саперів розмінування
Коректне внесення запису про прийняття на нову роботу
При занесенні запису про прийняття на роботу, було вказано порядковий номер такий самий, як і про звільнення з попереднього місця роботи. Тобто, в графі "№ запису" є два записа, що дублюються (наприклад, 23 двічі).
Підкажіть, будь ласка, як коректно…
Можливість укладення договору ЦПХ з діючим працівником підприємства
Чи вплине середня зарплата на критичність підприємства 2026 року
Виправлення неправильної дати народження в трудовій книжці працівника
Чи можливо бронювати сумісників за новими змінами в обліку
Як правильно завіряти копії документів відповідно до ДСТУ
Згідно норм ДСТУ з діловодства, як вірно завіряти копії документів (надішлість приклад)…


