Проблеми зі здоров'ям не є приводом для звільнення працівника

Працівника, який має проблеми зі здоров'ям, роботодавець може звільнити на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП. Але за умови, що немає іншої роботи, або якщо працівник відмовився від переведення

Держпраці зазначає: якщо працівник відповідно до медичного висновку не може продовжувати виконувати свою роботу, передбачену трудовим договором, роботодавець має вжити заходів щодо переведення такого працівника на іншу роботу, яка відповідає його стану здоров’я.


Перелік документів, якими підтверджується неможливість продовжувати виконувати роботу за станом здоров’я, визначений Порядком розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженим постановою КМУ від 27.12.2022 № 1449.


На підставі одного з цих документів, роботодавець зобов’язаний вжити заходів для переведення працівника на іншу роботу тимчасово чи без обмеження строку за наявності відповідних вакансій.

У Держпраці додають, що переведення працівника на іншу роботу можливо тільки за його згодою

Звільнення працівника на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП допускається, якщо іншої роботи немає чи працівник відмовився від переведення.


Зауважимо, що при звільненні такому працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати.


Джерело: Держпраці