Військовий облік: перевірка адреси працівника та відповідальність підприємства
В еВОД адреса проживання Київ.
Приймали на роботу у 2024 році, в Д4 зазначили адресу за пропискою.
Працівник ТЦК змінювати не збирається.
Готуємось до звірки з ТЦК.
Чи є в цьому порушення та відповідальність для підприємства?
Чи зобов'язані ми зі свого боку тут щось робити?
Ні, це не порушення.
В Резерв + працівник самостійно вносить інформацію про адресу проживання. Це не обовязково має бути адреса прописки.
Це та адреса (актуальна) на яку ТЦК може надіслати поштове відправлення (повістку).
На обліку має перебувати за місцем реєстрації.
Згідно законодавства: призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання — у відповідних ТЦК (військовозобов’язані СБУ — у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ , військовозобов’язані розвідувальних органів — у відповідному підрозділі розвідувального органу) (пп. 1 п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів Дод. 2 до Порядку № 1487).
Тільки особи які мають статус ВПО або зареєстрован на окупованій території в обовязковому порядку мають стати на облік не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного перебування.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%BF до пп. 10-1 п. 1 Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку № 1487 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%BF#n358):"...у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи <…>
Тож , якщо Ваш працівник перебуває на обліку за місцем реєстрації, а в Резерв+ вказано фактичне місце проживання - це не є порушенням.
До 5- го числа наступного місця повідомте ТЦК та СП де працывник перебуваэ на обліку про фактичне місце проживання за додатком 4 (зміна облікових даних), на підставі проведеного внутрішнього звіряння і даних Резерв ID.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Отримайте відповідь від 15 хвилин!
Послуга Особистий консультант доступна лише передплатникам пакетів Професіонал, Преміум, Преміум ПРО.
Приєднуйтесь до передплатників і отримуйте експертну підтримку в будь-який час!
Перевірка військового обліку: питання ДПС та Держпраці

Права ТЦК щодо виклику працівників з інших міст: аналіз ситуації
Така ситуація, нами була проведена звірка з ТЦК якому ми підпорядковані …
Де знайти зразки автобіографії та особового листка обліку
Коли потрібно бронювати працівників за розпорядженням про облік
Порядок формування та оформлення списків військового обліку уточнюється
Як отримати доступ до пароля від системи кадроленду
Правомірність надання повторної відпустки без збереження зарплати
Виключення працівника з Відомостей військовозобов'язаних: наступні кроки
Чи потрібно повідомляти ТЦК про новий диплом працівника
Чи можливе надання 0,5 ставки бухгалтеру за сумісництвом
Обмеження на прийом нових співробітників в умовах мобілізації
Чи потрібно писати нову заяву на безкоштовну відпустку
Як правильно відобразити робочий день і лікарняний у табелі
Як правильно подавати лікарняні при роботі на декількох підприємствах
Одне основне і 3 інших за …
Виправлення помилки при подачі повідомлення у податкову службу
При прийомі на роботу, при подачі повідомлення у податкову була зроблена …


