Чи варто подавати зміни в облікових даних працівників
У кількох працівників були зміни в обілкових даних (зміна назви посади, звільнення тощо), але термін подачі повідомлення за дод. 4 вже давно минув (в деяких більше року). Чи є сенс зараз подавати повідомлення до тцк, чи все одно буде штраф?
Для прийняття рішення щодо того, чи варто подавати повідомлення із запізненням, слід врахувати наступне:
- І неподання, і несвоєчасне подання тягнуть відповідальність за однією і тією ж ст. 210-1 КУпАП.
- Юридичних підстав для накладення меншого штрафу за несвоєчасне подання порівняно з неподанням взагалі не передбачено.
- За будь-яке з цих порушень може бути застосований адмінштраф у розмірі від 34000 до 59500 грн, при цьому критерії вибору конкретного розміру штрафу законодавством не визначені.
Разом з тим, строк притягнення до відповідальності (накладення штрафу за ст. 210-1 КУпАП) – три місяці з моменту виявлення порушення, але не більше як рік з моменту його вчинення (ст. 38 КУпАП).
Якщо подання повідомлення відбудеться пізніше, ніж це передбачено, ТЦК знатиме про це (буде мати об’єктивну можливість виявити порушення) з того моменту, коли отримає повідомлення із запізненням, адже в повідомленні буде вказана дата наказу про прийняття на роботу.
А отже, через три місяці з моменту виявлення порушення ТЦК вже не матиме права накладати штраф.
На нашу думку, краще подати із запізненням, ніж не подавати взагалі, але ви можете прийняти рішення з огляду на наведену вище інформацію.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оплачувана відпустка для студентів: коли оформлювати та як табелювати
Зразок наказу про виконання обов'язків директора під час непрацездатності
Чи мають право внутрішні сумісники на додаткові дні відпустки
Військовий облік абітурієнтів: умови прийому документів та іспитів
Повідомлення до ТЦК про призовника при прийомі на роботу
Прийом на роботу призовника: можливості та юридичні аспекти
Переведення на посаду заступника: присвоєння рангу та категорії
Чи врахують працівника до квоти інвалідності під час відпустки
Дякую…
Процедура звільнення дистанційного працівника за ненадання звіту
Чи потрібно затверджувати посадову інструкцію наказом у кадровому обліку
Чи потрібно оцифровувати трудові книжки пенсіонерів і інвалідів
Увільнення працівника для проходження військового обліку: нюанси оформлення
Отримання сертифіката держзразка після навчання з військового обліку
Чи потрібно направляти списки військового обліку в РТЦК
Конфлікт графіків: сумісництво та основна робота працівника
Чи можна вносити записи в трудову книжку без заповненої сторінки
Чи може працівник навчатися в аспірантурі під час роботи
Прийняття на роботу військовозобов'язаного ФОП з інвалідністю: нюанси
Якщо можемо ,то чи буде він як військовозобовязаний враховуватись до квоти на бронювання (маємо 50%)? Дякую за…


