Бронювання через Дію – шокуюча «легкість»: кому доступне та новий строк відстрочки

На сайті Кабміну з’явився проєкт Постанови про внесення змін до Порядку бронювання за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Це той самий Порядок № 76, за яким останні 15 місяців роботодавці бронюють своїх працівників. Що нового з'явилося в проєкті – далі в публікації


Бронювання через портал «Дія»


Можливість бронювання через портал «Дія» є не для усіх підприємств і не для усіх працівників.


Зокрема, бронювання своїх працівників зможуть здійснити:


  1. підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
  2. підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.


Важливо, що для наведених вище суб’єктів, можливість подання документів на бронювання своїх працівників у паперовій формі залишилася незмінною, але додатково встановлюється можливість подання документів в електронній формі.


Аналіз проєкту постанови свідчить про те, що вимоги для здійснення бронювання через Дію більш суворі, ніж для здійснення бронювання за діючою редакцію Порядку.


Для бронювання за новим порядком керівник у довільній формі подаватиме списки на бронювання. Зробити це можна буде через Портал Дія після відповідної ідентифікації.


Під час формування списку відбуватиметься електронна взаємодія між реєстром «Оберіг» та реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.


Звіряння списків персонального військового обліку – обов’язкова умова бронювання


Що важливо, забронювати своїх працівників зможе лише підприємство, яке веде належний військовий облік і проводило звіряння списків персонального військового обліку з ТЦК. Причому, як зазначено у проєкті постанови, подання списку на бронювання буде блокуватися у разі, зокрема, не проведення встановленим порядком звіряння списків персонального військового обліку із ТЦК у поточному та минулому роках.


Відповідно до п. 46 Порядку №1487 звіряння списків з ТЦК відбувається за графіком, затвердженим головою адміністрації чи міським головою.


Тобто, підприємство має право дочекатися вимоги ТЦК та не ініціювати самостійно процес звіряння списків. Але виникає проблема: адже електронне бронювання через Дію ставиться в залежність від того, чи було проведено звіряння списків не тільки поточного, але й минулого року.


Термін бронювання


Ще однією новелою проєкту є бронювання на 6 чи на 1 місяць. Причому, строк бронювання не обирає ані працівник, ані роботодавець.


Якщо на підприємстві все добре зі списками персонального військового обліку, а у працівника повністю співпадають відомості з даними реєстру «Оберіг», зокрема номер військово-облікової спеціальності, склад військовозобов’язаного, то є шанс бронювання на 6 місяців. Якщо ж назва військово-облікової спеціальності співпадає, але номеру такої ВОС немає у діючих наказах МОУ, то є шанс отримати бронювання на один місяць, протягом якого працівників повинен відвідати ТЦК та уточнити військово-облікові дані.


А отримати таку відстрочку на 1 місяці можна буде лише 1 один раз. Якщо все буде гаразд, то працівника буде автоматично поставлено на спеціальний військовий облік, тобто вже не потрібно буде направляти документи до ТЦК та буде сформовано електронний витяг (сертифікат) про бронювання. 


Джерело: kadroland