Про економічне бронювання для ФОП. Відстрочки по-новому. Трудові відносини за ЦПД. Відпустки демобілізованим. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 13.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Забирай речі, вдома поговоримо


У Держпраці зазначають, що батьки або інші визначені особи мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім, зокрема, й строкового, якщо продовження його чинності загрожує здоров’ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси. Хто, окрім батьків, має право вимагати розірвання трудового договору — дізнавайтеся тут.


Економічне бронювання для ФОП


У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти №11331 і 11332 щодо економічного бронювання. Нова концепція економічного бронювання передбачає, що кожен роботодавець, який сплачує підвищений військовий збір у 20000 грн на місяць за працівника — має можливість його забронювати. Деталі законопроєктів за посиланням.


Коли ЦПД можуть визнати трудовим договором


Коли цивільно-правовий договір можуть визнати трудовим: ознаки і ризики роботи за ЦПД. Судова практика щодо приховування трудових відносин. Про це все говоримо у статті.


Читати статтю


Демобілізований може піти у беззарплатну відпустку


Роботодавці мають в обов’язковому порядку за бажанням працівників, які приступили до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, надавати відпустку без збереження зарплати тривалістю до 60 календарних днів. Деталі тут.


Тонкощі оформлення відстрочки


З 18 травня діють нові правила та підстави для відстрочки від призову на військову службу. Нормативно-правовим актом, який регулює ці питання, є Закон №3633 та Порядок №560. Знайомимо вас із алгоритмом оформлення відстрочок.


Стаття та відео тут


Документи з ВО & Посади за КП та посадові інструкції


Вже 14 червня запрошуємо вас долучитися до безкоштовного вебінару, із якого Ви дізнаєтеся про те:


  1. Які документи перевіряє ТЦК?
  2. Яких найтиповіших помилок припускаються відповідальні за ВО?
  3. Нюанси складання посадових інструкцій.
  4. Як утворювати назви посад за КП?


Зареєструватися на трансляцію


Гарячий документ тижня


📄 Відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 12) з 18.05.2024. Завантажуйте документ безкоштовно за посиланням.


ЦЗ контролюватиме виплати за працевлаштування ВПО


Планується, що у разі виявлення недостовірності в наданій роботодавцем інформації, на підставі якої було призначено, нараховано та/або здійснено компенсацію, центр зайнятості розраховує суму коштів, що підлягає поверненню.


Корисно для кадровика


  1. З відпустки на контракт до ЗСУ: якою датою оформити увільнення.
  2. Спільна взаємодія: як Держпраці та ДПС зменшують незадекларовану працю.
  3. Новації у підході працевлаштування осіб з інвалідністю: комітет ВР схвалив законопроєкт для ухвалення в цілому.
  4. Обов’язки роботодавця та працівників щодо охорони праці.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша мам, я в шапці і поїла, дай попрацювати Редакція