Зміни у працевлаштуванні осіб з інвалідністю з 2026 року
Платником внеску не є:
Як передбачено ст. 182 Закону № 875 (у редакції з 01.01.2026), не вважатимуть платниками внеску наступні категорії суб’єктів господарювання:
- роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить менш як вісім працівників;
- роботодавці, у яких середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у календарному кварталі становить вісім і більше працівників та які в цьому кварталі виконали обов’язок щодо нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, встановленого ст. 182 Закону № 875;
- дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав.
Виключень для неприбуткових організацій в законі не вказано.
Новий норматив буде дуже схожим на той, який діє зараз на підставі ст. 19 Закону № 875. Але, відразу привертають до себе увагу наступні відмінності, які стосуються розрахунку нормативу:
1. Норматив визначатимуть за квартал, а не за рік (як це відбувається зараз).
2. З’явиться окрема категорія роботодавців, для яких норматив буде складати 2% (а не 4%).
3. Зміняться умови виконання нормативу. Щоб норматив вважався виконаним, працівник з інвалідністю повинен буде працювати або повний робочий час, або йому повинна нараховуватися зарплата не менше мінімальної. Нагадаємо, що зараз цей критерій не має значення, важливо тільки щоб такий працівник був оформлений у роботодавця за основним місцем роботи.
4. При розрахунку нормативу до середньооблікової кількості осіб штатного облікового складу не включатимуть штатні одиниці, які стосуються робіт, професій з важкими, шкідливими або небезпечними умовами праці, перелік яких визначає КМУ. Такі робочі місця повинні бути атестовані за правилами, встановленими постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.
Детальніше тут https://kadroland.com/news/6336-normativ-pracevlastuvannya-osib-z-invalidnistyu-gotujemosya-do-zmin-2026-roku
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи отримують лікарі-інтерни матеріальну допомогу під час відпустки
Як подавати звітність про працевлаштування осіб з інвалідністю
Запит на створення посадової інструкції для електрозварювальника
Військовий облік: квота, бронювання та сумісництво працівників ТОВ
2. Працівник працює давно по основному місцю роботи на ТОВ. Якщо його там переведуть на сумісника, а я оформлю його на своє ТОВ на основне…
Чи має право розлучена жінка на відпустку для одиноких матерів
Ситуація з бронюванням працівника на підприємствах А і Б
Дотримання законодавства щодо вихідних при змінному графіку роботи
Є відповідь АІ
Чи може критичне підприємство забронювати сумісника військового обліку
Як діяти при оплаті лікарняних зі сторони підприємства
Правила нарахування відпусток для працівника з особливими умовами
Є відповідь АІ
Облік лікарняних: дата проведення коштів за рахунок ПФУ
Військовий облік: чи може кандидат на роботу бути заброньованим
Подання Відомостей про трудові відносини після 10.06.2026 року
Право на додаткову відпустку для опікунів дітей за законом
Проходження військово-лікарської комісії за місцем роботи та проживання
Обчислення щорічної відпустки: нюанси та корекції для працівника
Можливість введення нової посади у сфері інтернет-маркетингу
Дякую…
Запит щодо переваг для годування дитини після лікарняного
Впровадження нових правил для графіку відпусток без заявок
Є відповідь АІ


