Відповідальність за відсутність перерв у роботі працівників

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Який штраф за відсутність перерви у працівника, який працює з 10:00 до 17:00?

Перерва передбачена ст. 66 КЗпП. За її відсутність роботодавцю загрожує штраф в розмірі однієї мінімальної зарплати, як за інші порушення трудового законодаства (ст. 265 КЗпП).


Відповідно до ст. 66 КЗпП працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин.


Така перерва не включається в робочий час і повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.


Мінсоцполітики у листі від 03.02.2012 № 31/13/133-12 зазначали:

«обмеживши максимальну тривалість обідньої перерви двома годинами, законодавство не визначає її мінімальної тривалості. Проте її тривалість має бути такою, щоб перерва виконувала своє призначення. Тривалість перерв для відпочинку та харчування встановлюється роботодавцем самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) або у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, установлених чинним законодавством та Галузевою угодою».

Тобто трудове законодавство не містить вимог щодо мінімальної тривалості перерви для відпочинку та харчування. Разом із тим її тривалість обов’язково повинна бути визначена у ПВТР або у колективному договорі. При цьому у цих документах сторони мають право встановити перерву тривалістю менше ніж одна година для всіх або окремих груп працівників.


Проте, у будь-якому випадку, тривалість перерви повинна виконувати своє основне призначення, тобто за цей час працівник повинен встигнути відпочити та прийняти їжу.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland