Як «підштовхнути» працівника до постановки на військовий облік, якщо його раніше зняли з обліку за віком

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Наш працівник був знятий з військового обліку по віку — у 40 років. І тепер говорить, що нема такого закону, згідно якого він має знов ставати на облік. Як ми можемо убезпечити підприємство від штрафу і зобов’язати працівника стати на військовий облік?

Вам потрібно вручити працівникові Повідомлення працівнику, щодо отримання (оновлення) військово-облікового документа. Адже на сьогодні діють вимоги, які зобов'язують військовозобов'язаних віком до 60-65 років перебувати на обліку.


Відповідно до ст. 28 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі — Закон № 2232) граничний вік перебування в запасі для осіб другого розряду є граничним віком перебування в запасі. І таким граничним віком для військовозобов’язаних, які мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (окрім вищого) — є вік 60 років, а для вищого офіцерського складу — до 65 років.


Особи, яких знято з військового обліку ЗСУ, СБУ, розвідувальних органів України беруть на військовий облік військовозобов’язаних (ст. 37 Закону № 2232). А отже такі особи залежно від звання мають перебувати на військовому обліку військовозобов’язаних до 60-65 років.


Водночас відповідно до п. 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487) призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання та за місцем роботи.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Повідомлення працівнику, щодо отримання (оновлення) військово-облікового документа