Про отримання ВОД з QR у ЦНАП. (Не)стандартні звільнення. Недійсність ВОД. Способи реєстрації наказів. Блокування рахунків ТЦК🙋‍♀️ «Ранковий кадровик» від 27.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Печатка не потрібна


Фахівці ПФУ зазначають, що відсутність відбитка печатки на документі не створює юридичних наслідків. Під час врахування довідки про зарплату, виданої для обчислення пенсії за періоди роботи по 30.06.2000, її приймають за результатами перевірки відповідності даних і первинним документам про нараховану зарплату.


МОУ + Мінсоц = дані в «Оберіг»


Мінсоцполітики України та Міноборони України уклали односторонній договір про інформаційну взаємодію. У перспективі е-реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» отримуватиме всю необхідну інформацію від Мінсоцполітики автоматизовано. Як усе працюватиме, розповідаємо тут.


Звільнення в (не)стандартних ситуаціях


До вашої уваги ТОП 5 актуальних ситуацій із життя підприємства. Розбираємо, як діяти, коли звільняєте:


 1. працівника, якого немає на роботі;
 2. працівника, за яким числиться борг перед роботодавцем;
 3. працівника, з яким немає зв’язку;
 4. працівника, який використав щорічну відпустку наперед;
 5. директора за рішенням власників


Читати статтю


Отримати ВОД з QR-кодом можна в ЦНАП


Після уточнення облікових даних у ЦНАП, можна отримати військово-обліковий документ із QR-кодом. До того ж без черг та відвідування ТЦК. Як це працює? Відповідь за посиланням.


Е-трудова, бронювання, штрафи за порушення ВО


28.06.2024 о 10:00 запрошуємо відвідати безкоштовний вебінар, де наші фахівці розповідатимуть:


 1. Як застосовувати ВОД з Резерв+ на підприємстві?
 2. Як забронювати працівників на 1 рік та уникнути помилок?
 3. На які дані в Е-трудовій книжці працівників звернути увагу перед бронюванням?


Зареєструватися


Самозвільнення директора хочуть спростити


До Ради внесли законопроєкт №11371, яким пропонується спростити порядок звільнення директора без прийняття рішення загальними зборами учасників товариства. Йдеться про випадки коли на зборах відсутній кворум, а також доведено, що неможливо припинити повноваження загальними зборами. Деталі тут.


Ваші рахунки заблоковано


За порушення мобілізаційних правил можуть виписати штраф. І якщо громадянин його не сплатить, то потрапить в реєстр боржників. А далі можуть заблокувати рахунки або накласти арешт на майно.


Стаття + відео


Для постраждалих від обстрілів працівників можуть посилити соцзахист


Депутати пропонують присвоювати статус осіб з інвалідністю внаслідок війни працівникам, які одержали поранення, каліцтво або захворіли під час виконання трудових обов'язків у період воєнного стану через ракетні обстріли або бойові дії. А родичів працівників, які загинули на виробництві або померли внаслідок війни планують віднести до сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Докладно про це говоримо тут.


Корисно для кадровика


 1. Коли електронний ВОД вважають недійсним.
 2. Три способи реєстрації наказів.
 3. Для бабусь та дідусів встановлено обмеження на декрет до 3 років.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша з печаткою, але все ще без пенсії Редакція