На оновлення даних до іншого міста: чи увільняти працівника від роботи

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

Директор стоїть на обліку в ТЦК та СП у Харківській області. Аби виконати вимоги Закону щодо оновлення даних хоче поїхати до свого ТЦК. Розпорядження до підприємства на нього не надходило. Чи можемо ми його увільнити від роботи для проходження звірки з врахуванням часу дістатися до ТЦК і в зворотному напрямку зі збереженням середнього заробітку?

Ви можете увільнити директора від роботи на час виконання ним обов’язку щодо оновлення даних.


Так, відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України звільняються від роботи зі збереженням за такими громадянами місця роботи, займаної посади й середньої зарплати для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, направленням, призовом або прийняттям на військову службу.


Оскільки обов'язок уточнити облікові дані (п. 2 розділу ІІ Закону України від 11.04.2024 № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку») пов'язаний зі взяттям на військовий облік, для уточнення даних працівника можна увільнити від роботи на час, необхідний для виконання обов'язку, зі збереженням за ним місця роботи, посади та середньої зарплати відповідно до ч. 2 ст. 119 Кодексу законів про працю України.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland

 

Шаблони та зразки документів:


Наказ про увільнення від роботи на час уточнення облікових даних у ТЦК СП