Чи зберігати зарплату заброньованого працівника при звільненні
чи потрібно зберігати нараховану заробітну плату в розмірі 20 000грн заброньованому працівнику, який звільняється і не відпрацював повний місяць (наприклад, звільняється 10. 02.2025, або 20.02.2025)?
Так як практики перевірок дотримання цієї вимоги ще не було, то чи потрібно при звільненні нараховувати ЗП не менше 20 тис. думки розділяються.
Окремі наші експерти наголошують, що у місяці звільнення працівника не потрібно дотримуватись по ньому зарплатного критерію. Все тому, що на момент перевірки працівника вже не буде серед заброньованих, а отже не буде й підстав перевіряти його зарплату.
З метою дотримання ліміту у розмірі 20000 грн можна діяти в один із наступних способів:
- звільняти заброньованого працівника у будь-який час, якщо бачимо, що за місяць буде нараховано не менше 20000 грн зарплати. Варто підкреслити, що сума компенсації за невикористану відпустку також входить до заробітної плати з метою порівняння з 20000 грн;
або
- звільняти заброньованого працівника наприкінці місяця, щоб його зарплата за такий місяць була не меншою за 20000 грн;
або
- перед звільненням працівника в наступному місяці (коли 100% не буде дотримано зарплатного ліміту у 20000 грн) подавати на анулювання його бронювання наприкінці поточного.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Переведення працівника на іншу посаду під час мобілізації
Чи враховуються дні без збереження при розрахунку відпустки
Переведення працівника: наказ у день зміни місця роботи
Порядок підпису заступника директора при суміщенні посад
З 01.06.2026 у нас начальник логічтичного відділу буде за суміщенням виконувати роботу заступника директора з операційної діяльності. Питання:
Як ця людина має підписуватися в документах призначених для заступника директора: своєю основною посадою чи заступник…
Видача оцифрованих трудових книжок: чи потрібні заяви працівників
Чи потрібно брати заяви у працівників, щоб роздати оцифровані трудові книжки після 11.06.2026? Чи в наказі про видачу трудових книжок підставою буде п. 2 прикінцевих положень Закону від 05.02.2021 № 1217-ІХ про зміни в обліку трудової діяльності і в наказі…

