На оплату роботодавцем найманого житла працівникам нараховують ЄСВ

Виплати, що мають індивідуальний характер, зокрема, оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізособі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).


Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держстату від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5), визначає види виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску.


Виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат (пп. 2.3.4 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5).


Таким чином, єдиний внесок нараховує роботодавець на витрати, понесені у зв’язку з оплатою найманого житла працівникам.


Джерело: ДПС