Відомості про працівників до ПФУ для цілей бронювання: хто подає і як це зробити

Як уже відомо, пп. 3 п. 3 Постанови №650 роботодавців, які бронюють працівників, зобов’язали подавати до ПФУ відомості про рух працівників. Які саме відомості потрібно подати, у які строки та яким способом – відповідаємо у публікації


Отже причиною подання нових відомостей про працівників до ПФУ стало затвердження постанови КМУ від 05.06.2024 №650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» (далі – постанова №650). А саме пп. 3 п. 3 Постанови №650.


Хто з роботодавців передає відомості до ПФУ


Отже, це:


 1. органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування;
 2. підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
 3. підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Якщо підприємство підпадає під вищезгадані критерії, але поки що не планує бронювання, то чи слід передавати дані до ПФУ на умовах п.п. 3 п. 3 постанови №650?

Вважаємо, що так, ви повинні подавати відомості.


Які відомості передають роботодавці, які бронюють працівників, до ПФУ


Це відомості про:


 1. прийняття працівника на роботу,
 2. переміщення працівника з одного структурного підрозділу до іншого;
 3. переведення на іншу постійну посаду або роботу;
 4. звільнення;
 5. поновлення на роботі;
 6. тимчасове припинення/відновлення дії трудового договору.


У який строк подавати відомості до ПФУ


Не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору.


У який спосіб передаються відомості до ПФУ


Через вебпортал е-послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.


4 липня 2024 року ПФУ повідомив, що розширено функціонал кабінету страхувальника на вебпорталі ПФУ на виконання постанови №650.


Отже, ПФУ забезпечив інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.


Тож відтепер роботодавці в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі е-послуг ПФУ мають можливість у режимі реального часу подавати ці відомості.


А щоб подати відомості через кабінет страхувальника пункт меню «Комунікації з ПФУ» доповнено опцією «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Повідомлення про зміни в трудових відносинах».

Атрибут події має опції:


 1. призначено
 2. переведено / переміщено
 3. призупинення дії трудового договору
 4. відновлення дії трудового договору
 5. звільнено
 6. поновлено
 7. початок
 8. кінець


Тип події:


 1. період за основним місцем роботи
 2. період роботи за сумісництвом
 3. робота за гіг-контрактом
 4. робота за договором ЦПХ


Документ-підстава:


 1. назва документа (наказу / розпорядження)
У разі подання роботодавцем зазначених відомостей дані в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування оновлюються впродовж доби.


Окрім того, ПФУ повідомив, що роботодавець отримав можливість одержувати інформацію з РЗО про:


 1. осіб, які на момент формування запиту перебувають у трудових відносинах з роботодавцем – пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання переліку осіб працюючих у страхувальника»;
 2. особу, за період перебування у трудових відносинах з роботодавцем (інформація формується за періоди починаючи з 2011 року) – пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання інформації про трудові відносини по особі».


Щодо яких працівників подавати відомості про трудову діяльність до ПФУ


Щодо усіх працівників (жінок, чоловіків, (не)військовозобов'язаних, (не)призовників), оскільки пп. 3 п. 3 постанови №650 не містить уточнень з цього приводу.


На виконання п.п. 3 п. 3 постанови №650 не потрібно:


 1. спеціально сканувати паперову трудову книжки та передавати сканкопії до ПФУ;
 2. сканувати окремі записи з паперової трудової книжки та передавати їх до ПФУ.


Джерело: kadroland