Критичність і бронювання можуть змінитися через перезавантаження уряду: що відомо

Після перезавантаження уряду частину об'єднаних міністерств планують розділити. Це може призвести до появи нових критеріїв визначення критично важливих підприємств і нового етапу підтвердження статусу. Чи залишаться чинними критичність і бронювання та до чого варто готуватися роботодавцям

1

428


Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, після звільнення Прем'єр-міністра буде повне перезавантаження уряду і одним із кроків це розділення вже наявних міністерств на окремі:


1.Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України буде поділено на:


  1. Міністерство економіки та екології;
  2. Міністерство аграрної політики.


2.Міністерство розвитку громад та територій України буде поділено на:


  1. Мінрегіон;
  2. Мінінфраструктури.


Що буде з критичністю і бронюванням


Нагадаємо, що вже було об'єднання міністерств, яке вплинуло на чинні критичності. Деталі – тут. Але воно пройшло майже непомітно для підприємств, адже тоді зміст наказу Мінекономіки від 18.12.2024 №28003 «Деякі питання визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки» не зазнав значних змін, окрім пп. 10, який буде викладено у попередній редакції.


Чого очікувати зараз


Скоріш за все ДАР не буде приймати документи на критичність і прийдеться очікувати нові критерії від новоутворених міністерств та відкриття нового етапу подання на критичність.

Чи анулюється чинна критичність?

Ні, всі чинні критичності діють до 1 вересня 2026 року.

Що може очікувати критично важливе підприємство?

Підприємство може очікувати нові критерії від розділених міністерств та нові часові рамки для підтвердження критичності.

Що буде в цей час з бронюванням?

Бронювання буде діяти до кінця дії критичності підприємства, а саме до 1 вересня.



Отже, що потрібно знати підприємствам:


  1. Очікувати реорганізацію уряду.
  2. Моніторити роз'яснення та нові критерії критичності нових підприємств.
  3. Чинні критичності та бронювання дійсні, станом на сьогодні, до 1 вересня 2026 року.


Джерело: 7eminar


Статті на тему:


Усі галузеві та регіональні критерії для бронювання

13 липня – нова перевірка лімітів бронювання: хто може втратити критичність та що вирішили Мінекономіки, Мінцифри, ПФУ і МОУ

Що змінюється для критичних підприємств літом 2026: повний графік нововведень

✨ Маєте кадрове питання? AI-Консультант допоможе знайти відповідь швидко та зручно
Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз'яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
1

428

4

8

1

128

1

104

4

300

1

324

5

13511

5

4183

2

610

5

319

2

99

4

232

3

443

3

321

4

1416

7

7963

3

9424

5

4451

4

459

6

787