Рада доопрацює законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення

Парламент відправив законопроєкт №9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» на доопрацювання. Для прийняття не вистачило 12 голосів, підтримали 214 депутатів

25 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла рішення відправити законопроєкт №9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.


Для прийняття законопроєкту за основу не вистачило всього 12 голосів. На підтримку проєкту акту виступило 214 народних депутатів України.


Результати голосування свідчать про те, що підтримка депутатським корпусом трансформації системи пенсійного забезпечення громадян України шляхом створення системи додаткових пенсійних накопичень збільшується. 


Голова Комітету Галина Третьякова (співавтор законопроєкту) вчергове аргументувала важливість впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні.


Як наголосила очільниця Комітету:

Солідарна система як така не здатна витримати те навантаження і вкрай тяжко підтримується фінансово

Нагадаємо, що перший рівень пенсійної системи базується на засадах солідарності поколінь. Тобто усі сплачені підприємствами та застрахованими особами внески до Пенсійного фонду України одразу ж виплачуються громадянам поважного віку у вигляді пенсій.


Крім того, майбутнє солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (перший рівень пенсійної системи) безпосередньо залежить від демографічної ситуації в Україні, яка наразі має негативні тенденції.


Тож, впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні може не лише гарантувати у майбутньому людині гідну пенсію, а і сприяти консолідації української нації у відбудові держави після Перемоги над ворогом. Адже пенсійні накопичення можуть інвестуватися у проекти відновлення країни в контексті інтеграції України до Європейського Союзу. За словами Галини Третьякової, відповідним чином діяли європейські держави під час Другої світової війни, «щоб сконцентрувати національний ресурс для відновлення власних економік». 


Довідково:


26 квітня 2023 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення рекомендувати парламенту включити до порядку денного сесії та прийняти за основу проєкт Закону про накопичувальне пенсійне забезпечення за реєстр. №9212.


Джерело: ВРУ