З липня потрібно подавати нові відомості про працівників до ПФУ: постанова №650

Постановою КМУ від 05.06.2024 № 650 роботодавців зобов’язали подавати нові відомості до ПФУ. Розберемось, що це за відомості і як їх подати

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період та які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, не пізніше ніж протягом наступного дня після:


  1. прийняття працівника на роботу,
  2. переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу,
  3. звільнення,
  4. поновлення на роботі,
  5. тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору


подають Пенсійному фонду України (ПФУ) відповідні відомості через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (пп. 3 п. 3 постанови КМУ від 05.06.2024 №650).

Щодо кого потрібно подавати такі відомості?

Відомості потрібно подати щодо працівників віком від 17 до 60 років.

Для чого потрібно подавати такі відомості?

Відомості подають щодо посад працівників у режимі реального часу для оформлення бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час воєнного стану в електронній формі.

А як же зараз подати таку інформацію до ПФУ?

ПФУ доручили забезпечити протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою (тобто, не пізніше 8 липня) технічну можливість подання роботодавцями, які мають право бронювати працівників, до ПФУ через вебпортал е-послуг ПФУ в електронній формі таких відомостей.


Тому чекаємо, коли таку можливість реалізують на вебпорталі е-послуг ПФУ.


Джерело: kadroland