Неоформлені працівники обійшлися підприємству у штраф майже в 8 мільйонів гривень

Підприємству доведеться сплатити штраф в розмірі 7 млн 840 тис. грн за допущення до роботи 98 водіїв без укладення з ними трудового договору

Південно-Західним міжрегіональним управлінням Держпраці винесено постанову про накладення майже 8 мільйонів гривень штрафу прикарпатському суб’єкту господарювання, який займається міжнародними перевезеннями.


Підприємству доведеться сплатити штраф в розмірі 7 млн 840 тис. грн за допущення до роботи 98 водіїв без укладення з ними трудового договору.

Статтею 24 КЗпП передбачено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та без інформування про факт працевлаштування територіального органу ДПС

Держпраці нагадує: неформальна економіка і незадекларована праця сприяють ухиленню від сплати податків, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів, обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення.


Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті.


Джерело: Держпраці