Чи входить час тимчасової непрацездатності працівника у відпускний стаж

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Працівник хворів 3 місяці підряд. Чи маємо ми надавати йому щорічну основну відпустку за цей період?

Так, у загальному випадку, за період хвороби працівника за ним зберігається відпускний стаж.


Порядок обчислення стажу роботи, який дає право на відпустку, регулюють ст. 82 Кодексу законів про працю України та ст. 9 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки).


Зокрема у п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки сказано, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час тимчасової непрацездатності, а саме час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали місце роботи (посаду) і йому виплачували допомогу по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.


Отже, якщо відсутність на роботі через хворобу було належним чином оформлено і ви нараховували працівникові допомогу з тимчасової непрацездатності (у табелі обліку використання робочого часу такий період позначають «ТН») — цей період увійде до відпускного стажу та за нього потрібно буде надати дні відпусток.


Натомість коли йдеться про неоплачувану тимчасову непрацездатність (у табелі обліку використання робочого часу зазвичай позначають «НН»), такий період не зараховують до відпускного стажу.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland