Працівника оповістили про явку до ТЦК та він захворів: чи повідомляти про це ТЦК

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Працівника було оповіщено про виклик до ТЦК під особистий підпис. Він мав з’явитися у ТЦК до 28.06.2024. Але 25.06 він відкривав лікарняний лист до 01.07 (поки). Чи повинні ми, щось писати, надавати копії листків непрацездатності до ТЦК, щоб його не приписали до «ухилянтів»?


Так, вам потрібно повідомити ТЦК.


Відповідно до п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані, зокрема, забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного районного (міського) ТЦК та СП.


Окрім того, тут же читаємо: керівник підприємства зобов’язаний письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідному ТЦК про осіб з-поміж призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні.


Отже, про причини неявки працівника до ТЦК та СП необхідно повідомити відповідний ТЦК та СП. Як доказ можна надати видрукований електронний листок непрацездатності, або ж копію паперового листка непрацездатності.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland