Хто і коли має проходити повторне ВЛК: роз’яснення Міноборони

Міноборони пояснило, у яких випадках військовозобов’язані зобов’язані повторно пройти військово-лікарську комісію. Зокрема, це стосується тих, чий медогляд був понад рік тому, а також громадян, раніше визнаних обмежено придатними. До 5 червня 2025 року деяким категоріям потрібно самостійно звернутися до ТЦК або скористатися «Резерв+»

33152

Міноборони у відповідь на депутатське звернення Олександра Федієнка щодо питань проходження військовозобов'язаними військово-лікарської комісії повідомило, що громадяни зобов'язані проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням ВЛК чи відповідного районного (міського) ТЦК, закладів охорони здоров'я СБУ, а у розвідувальних органах – за рішенням керівників відповідних підрозділів або ВЛК Служби зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.


Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та / або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.


Громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності Закону України від 21.03.2024 №3621-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим Законом зобов'язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби.


Такі громадяни зобов'язані самостійно звернутися до ТЦК та СП (військовозобов'язані та резервісти Служби безпеки України до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов'язані та резервісти розвідувальних органів України до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через «Резерв+» для отримання направлення на ВЛК для проходження медичного огляду.


Військовозобов'язані, які звернулися до районного (міського) ТЦК та СП (Центрального управління або регіональних органів СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) із заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, крім тих, що були раніше визнані обмежено придатними або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на строк від 6 до 12 місяців відповідно до висновку ВЛК, у разі закінчення строку дії довідки (постанови) ВЛК, за винятком тих, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.


Військовозобов'язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов'язані приймаються на військову службу за контрактом, або були визнані обмежено придатними та не проходили повторний медичний огляд з метою визначення їх придатності до військової служби (за винятком тих, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю), або самостійно виявили бажання пройти медичний огляд.



Джерело: нардеп Олександр Федієнко


Стаття та відео на тему:


Нова постанова КМУ: повістки у Резерв +, відстрочки, ВЛК не для всіх

Чи буде штраф, якщо не встигнути пройти ВЛК до 05 червня

33152

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі31
0/700
Доброго дня, підкажіть будь ласка. Строк дії бронювання закінчується 10.12.2025. ВЛК пройдена 10.12.2024. Визнано "Придатним до ТКЦ та сп..." Чи потрібно самостійно перепроходити ВЛК? У військовому квитку зазначено, що наступне проходження ВЛК у 2029 році
Відповісти
Ні, такого обов"язку немає
Відповісти
Підкажіть, будь ласка, чи повинна раз на рік проходити ВЛК, якщо я лікар, проходила ВЛК 16.02.2025 р. та на війсково-обліковому документі у графі 7 написано: «Підлягає повторному медичному огляду: ні».
Відповісти
Вітаю. У разі направлення ТЦК вам треба буде пройти ВЛК
Відповісти
Висновок ВЛК за листопад 2024 придатний до тилових частин,зараз служу в тиловій частині чи потрібно проходити ВЛК
Відповісти
Ви вже не військовозобов'язаний, а військовослужбовець.

Військовослужбовців направляють на ВЛК у разі скарг на здоров'я, після отримання травм, поранень чи контузій, для визначення ступеня придатності до служби, а також для продовження відпустки на лікування. Рішення про проходження комісії може ухвалювати безпосередній начальник, керівництво військової частини або військовий лікувальний заклад.
Відповісти
Зараз маю бронювання, щоб мене перебронювали, чи треба проходити ВЛК? Бронь до кінця лютого 2026 року, а ВЛК проходив на початку листопада 2024 року
Відповісти
Якщо ТЦК не направляло, то не потрібно
Відповісти
Добрий день. Термін дії рішення ВЛК - 1 рік. Чи можуть через рік направити на повторне ВЛК громадян, які ЦВЛК признані непридатними до військової служби? Яким нормативним документом це регламентується?
Відповісти
Вітаю. Якщо особу визнано непридатною до військової служби, то її зазвичай виключають з військового обліку. Відповідно її не мали б направляти на повторне ВЛК. Але наразі спостерігаємо ситуацію коли у реєстрі "Оберіг" зникає інформація про непридатність і можуть направити на нове ВЛК. У такому випадку доречним може бути звернення до суду.
Відповісти
Чоловікові 58 років має бронювання на колії. Бронь закінчується 20.10.25, ВЛК проходив у лютому 2024 р. Чи потрібно знову проходити ВЛК ?
Відповісти
Вітаю. Тільки якщо одержить відповідне направлення від ТЦК. При цьому самому працівникові не обов'язково звертатися о ТЦК для проходження ВЛК
Відповісти
Мій брат визнаний ВЛК обмежено придатним 30.09.2024 року. Наступний медогляд призначено на 30.09.2025. Але по одному з діагнозу йому призначено консультацію 2.10.2025 року. Чи може він пройти ВЛК на 3 дні пізніше?
Відповісти
Раджу йому йти на ВЛК вчасно. Як я розумію в нього вже є повістка на ВЛК на 30.09. У випадку коли у вашого брата є захворювання процес ВЛК і так може затягнутися. Також у нього буде певний час на проходження усіх лікарів і не факт що він зможе потрапити до всіх в 1 день.
Відповісти
Після проходження ВЛК 01.08.2024 (придатний до служби в/ч забезпечення....), наразі маю бронювання чи потрібно проходити повторно ВЛК?
Відповісти
Ні, не потрібно
Відповісти
в Законі йдеться про військовослужбовців, а не про військовозобов'язаних...
Відповісти
В якому законі? Обов"язок щодо проходження ВЛК стосується військовозобов"язаних.
Відповісти
Я обмежено придатний. Пройшов ВЛК в лютому 2025 та у квітні 2025. Після висновку ВЛК пролежав в Державній лікарні. У травні 2025 року отримав 3(три) консультативні висновки з різних державних лікарських установ. Всі висновки підтверджують діагноз, який підходить під ст. 61а. Чи маю я право вимагати нового проходження ВЛК, для зміни висновка ВЛК з літери б на літеру а?
Відповісти
Так, маєте право
Відповісти
У мене питання, чому ніхто не звертає увагу на назву закону, «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», щось я тут не бачу про цивільних громадян ні слова, навіть у прикінцевих положеннях не вказано що всі громадяни України від 25 до 60 мають пройти ВЛК, а написано просто "громадяни України", отже якщо подумати логічно з назви закону випливає що цими "громадянами" є військовослужбовці та поліцейські, чи я не правий?
Відповісти
Назва закону ще не текст закону. А от "громадяни" - як раз і я тут ключовим
Відповісти
Показати всі (1)
Підкажіть будь ласка. Пройшов ВЛК 28.05.2024 (раніше був обмежено придатними). 03.06.2024 проходжу службу в ЗСУ висновок ВЛК (Придатний до ТЦК, СП, охорони, логістики, тилового забезпечення.) Підкажіть потрібно мені знову проходити ВЛК?
Відповісти
Доброго дня. Ні. Не потрібно!
Відповісти
Була 3 група з 2018 року. У квітні 2025 зняли , бо тепер усі здорові... Чи потрібно проходити влк?
Відповісти
Доброго дня. А ви визнані обмежено придатною особою за даними ВЛК?
Відповісти
І смішно і сумно. У нас настільки кваліфіковані народні депутати, що неспроможні самостійно прочитати вимоги відповідних законодавчих актів. Або поставити завдання своїм помічникам які до речі підлягають стовідсотковому бронюванню настільки вони важливі для держави. І Йому в ці положення нормативно-правових актів повинні тикати носом посадові особи міністерства оборони.
І він подає ці загальновідомі положення як якийсь прорив на який обов'язково треба посилатись.
Відповісти
💙 Дякуємо, що ділитеся своїм знаннями! 😊 Долучайтеся до наших безкоштовних вебінарів або ставайте нашим передплатником в пакеті «Професіонал» https://kadroland.com/subscribe. Це дасть можливість без обмежень ставити запитання нашим експертам і отримувати відповіді від 15 хвилин. А вебінари та курси, що входять до пакета, допоможуть завжди бути в курсі всіх актуальних змін.💙
Відповісти
З тексту даного листа наче ж не випливає, що громадяни, медогляд яких був понад рік тому, зобов'язані повторно пройти ВЛК. Так, йде мова про те, що постанова ВЛК дійсна протягом року. Крім того, зазначено, що громадяни зобов'язані проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням ВЛК чи відповідного районного (міського) ТЦК. Однак, надалі уточнено, що обов'язок самостійно ініціювати проходження ВЛК є лише у громадян, визнаних раніше обмежено придатними.
Відповісти
Добрий день! Все вірно. Інші громадяни самостійно не зобов'язані ініціювати проходження ВЛК. Можуть це робити але не зобов'язані.
Відповісти