Відповідно до пп.1 п.1 Правил військового обліку (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 (далі – Порядок №1487), призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання.
Військовий облік викликає більше запитань, ніж відповідей? Звертайтесь до персонального Консультанта з ВО. Ви отримуєте не просто пораду – а постійну підтримку, перевірку документів, відповіді на будь-які питання. І все це – анонімно!
Водночас відповідно до пп.7 п. 1 Порядку №1487, особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.
Однак, у п. 4 Порядку декларування та реєстрації місця проживання, затвердженого постановою КМУ від 07.02.2022 №265 визначено, що особа може задекларувати / зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором.
Тому ми поцікавились у Київського ОТЦК та СП:
Чи потрібно військовозобов’язаному, який зареєстрований, наприклад, в Ужгороді, але фактично працює й проживає в Києві, ставати на військовий облік у ТЦК за місцем фактичного проживання, та чи зобов’язаний роботодавець направляти його для постановки на облік?
Отримали неоднозначну відповідь та ділимось з Вами:
Докладний аналіз такої ситуації ми вже готуємо. Очікуйте вже сьогодні й, як то кажуть, не переключайтеся.
Джерело: kadroland