Після 10 березня можна отримати штрафи за невиконання 4% квоти

Роботодавцям слід перевірити свої електронні кабінети на вебпорталі електронних послуг ПФУ після 10 березня. Розрахунок санкцій (за наявності) буде у розділі «Мої документи»

Нагадаємо, норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю встановлений ст. 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» у розмірі: 


  1. одне робоче місце – якщо у роботодавця працює від 8 по 25 осіб;
  2. 4 % середньооблікової кількості штатних працівників – якщо кількість працівників перевищує 25 осіб (тобто 26 і більше). 


Важливо! Цей норматив потрібно виконати навіть зараз, під час воєнного стану та відсутності звітування про виконання квоти 4%.


Зауважимо, що звітувати  за виконання такого нормативу за 2023 рік до 1 березня роботодавцям, наразі, не потрібно. На сьогодні всю необхідну інформацію Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримує від Пенсійного фонду.


За невиконання нормативу до роботодавців застосовуються адміністративно-господарські санкції, передбачені ст. 20 Закону № 875. Отже, за кожне робоче місце, призначене для особи з інвалідністю і не зайняте нею, роботодавцю нараховуються санкції в розмірі:


  1. половини середньої річної зарплати у цього роботодавця – якщо у нього кількість працівників від 8 до 15 осіб;
  2. середньої річної зарплати у цього роботодавця – якщо кількість працівників 15 і більше.
Звертаємо увагу, розрахунком адміністративно-господарських санкцій займається Фонд

Фонд щорічно до 10 березня в автоматизованому режимі – виявляє роботодавців, які не виконали в попередньому році норматив, і направляє їм розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій, що підлягають сплаті


Такий розрахунок розсилається у формі електронного документа через електронні кабінети на вебпорталі електронних послуг ПФУ. 

 

Радимо всім роботодавцям перевірити свої електронні кабінети на вебпорталі електронних послуг ПФУ після 10 березня.

Розрахунок санкцій (за наявності) буде у розділі «Мої документи» у вкладці «Адміністративно-господарські санкції»

Отже, якщо роботодавець не виконав норматив за 2023 рок, то сплатити суму нарахованих Фондом санкцій за невиконання нормативу необхідно буде до 15 квітня 2024 року


Увага! Якщо не сплатити суму санкцій до вказаної дати, на цю суму нараховується пеня за кожний день прострочення у розмірі 120 % річної облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати. Пеня нараховується на повну суму недоїмки за весь її строк (ч. 2 ст. 20 Закону № 875). 


Джерело: Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю