Пропонують збільшити розмір державної допомоги при народженні дитини

Верховній Раді рекомендують прийняти за основу законопроєкт №11072. За цим законопроєктом пропонується збільшити розмір державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини. Ця допомога надається у розмірі від 50 до 150 прожиткових мінімумів, залежно від кількості дітей

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт №11072 «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо розміру допомоги при народженні (усиновленні) дитини та встановлення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».


Цим законопроєктом, пропонується:


Збільшити розмір державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини, а саме встановити, що:


1. Допомога при народженні дитини надається у сумі:


  1. кратній 150 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину;
  2. кратній 100 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину;
  3. кратній 50 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину.
Допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини

2. Допомога при усиновленні дитини призначається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини.


Законопроєктом пропонується передбачити, що виплата допомоги здійснюється одноразово у двадцятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу – третю і кожну наступну дитину виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабміном.


Крім того, автори законопроєкта пропонують встановити, що одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» надається у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня народження дитини у порядку, встановленому Кабміном.


Члени Комітету зазначили, що після ухвалення законопроєкту за основу головний комітет може скорегувати розмір виплат при народженні відповідно першої, другої третьої та кожної наступної дитини.


Джерело: ВРУ