Про продовження бронювання, інструктажі з пожбезпеки, (не)застосування форми П-2, відпустки поза графіком, відрядження сумісників. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 10.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Колеги, Тетяна Шолкова, редакторка Кадрової платформи № 1, підготувала щотижневий випуск новин.


Сьогодні обговоримо ключові зміни в законодавстві за тиждень з 3 по 7 червня. Поїхали!


Як подовжили період бронювання на 3 місяці 


Уряд 4 червня змінив термін, на який подовжується час бронювання, якщо він не закінчився станом на 7 травня. Тепер йдеться про автоматичне подовження на три місяці. Як усе працює, розповідаємо тут.


Економічному бронюванню бути?


У Верховній Раді зареєстрували черговий законопроєкт, яким передбачено, що офіційно працевлаштовані військовозобов'язані або підприємці, які сплачують щомісяця до бюджету податків у сумі не менш ніж сума мінзарплати (зараз 8000 грн) у поточному місяці, автоматично отримають бронь. Деталі про це, а також про очікуваний перелік професій і посад для бронювання військовозобов'язаних дізнавайтеся за посиланням.


Вивчити англійську чи піти по-англійськи?


4 червня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні». Закон закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Ухвалення законопроєкту зобов'яже володіти англійською мовою претендентів на зайняття посад у держсекторі. Знайомимо вас із подробицями про те, коли почнуть діяти вимоги щодо знання англійської.


Редакція радує подарунком


Сьогодні ми даруємо Вам чекліст «Правила військового обліку: зразок “на стенд” + ТОП 10 актуальних кейсів».


🎁 Отримати подарунок


Щоб не запалало


Інструктаж — один із найдешевших та найефективніших заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Він допомагає навчити керівників, працівників та відповідальних осіб заходам пожежної безпеки і правильним діям у разі пожежі. Які види інструктажів з пожбезпеки бувають та як їх організувати, розповідаємо у статті.


Читати статтю


♑ А що кажуть зірки?


Зірки обіцяють теплі дні та по-о-овне наповнення вітаміном Д :) Діви, як і завжди, чимось незадоволені, але не зважайте. Краще зверніть увагу на радісних Тельців!


Колаборанти все ще на слуху


Законодавці 4 червня повторно, після вето Президента, ухвалили Закон що доповнив ст. 40 КЗпП додатковими підставами для розірвання трудового договору за колабораціонізм. Що це за підстави та коли закон набере чинності розповідаємо тут.


Відпустка поза графіком: коли можлива та як оформити


Складання графіка відпусток – ділянка кадрового обліку, яку, прямо скажемо, не дуже люблять кадровики. А як щодо надання відпусток поза графіком? Скажімо так: мороки менше, але нюанси теж є. Розбираємось у статті.


Читати статтю


(Не)обов’язковий кадровий документ


Держпраці надало роз’яснення: роботодавець має право самостійно визначати порядок організації діловодства з питань трудових відносин, в тому числі щодо ведення на підприємстві особової картки за формою П-2. Докладно про це говоримо тут.


Ви – сценарист


Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.


І як професіонал, ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Усе дуже просто — виберіть тему вебінару, яка цікавить вас найбільше. Своїм голосом ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними. Дякуємо заздалегідь 😉


Пройти опитування


Ведення ВО — немає меж удосконаленню


5 червня Верховна Рада ухвалила Закон, який розширює перелік персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що будуть включені з інших інформаційних систем та обліковуватись у реєстрі. Які саме відомості тепер будуть у реєстрі, розповідаємо тут.


Корисно для кадровика


  1. Відрядження внутрішнього сумісника: табелюємо та оплачуємо.
  2. Нові умови праці для вихователів у новому Законі про дошкільну освіту.
  3. Батькові можуть відмовити у відпустці при народженні дитини.
  4. Чекаємо на Е-кабінет для військовозобов’язаних.
  5. Роботодавець не може обирати зарплатний банк за працівника.
  6. На традиційно «чоловічі» професії залучатимуть жінок.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша вміє і по-англійськи, але краще українською :) Редакція