Служба зайнятості: можливості для людей з інвалідністю

Служба зайнятості продовжує розширювати можливості для підтримки людей з інвалідністю, допомагаючи їм знайти роботу, здобути нові навички або започаткувати власну справу

З початку 2024 року 33 тисячі людей з інвалідністю вже скористалися послугами Державної служби зайнятості. Програми спрямовані на працевлаштування, навчання, соціальну адаптацію та підтримку власного бізнесу. 

 

Фахівці служби зайнятості допомагають знайти вакансії з урахуванням особливостей кандидата. З вакансіями можна ознайомитися через Єдиний портал вакансій або мобільний застосунок Державної служби зайнятості.


Передбачено безплатне навчання за понад 97 робітничими професіями та 400 освітніми програмами. Також можна скористатися ваучерами на підвищення кваліфікації за 155 спеціальностями. Заявку можна подати онлайн, через мобільний застосунок або у центрі зайнятості. 

 

Отримати статус безробітного можна: особисто у центрі зайнятості, через персональний кабінет, у мобільному застосунку Дія.

Тривалість виплат під час дії воєнного стану: до 90 днів для всіх категорій, до 360 днів для людей передпенсійного віку

Крім цього, можна взяти участь у програмах «Грант на власну справу» та «Грант для ветеранів».  

Сума гранту: від 50 тисяч до 1 мільйона гривень 

Для цього необхідно підготувати бізнес-план та подати заявку через портал Дія

 

Також передбачено й компенсації для роботодавців за:


  1. облаштування робочих місць: до 106,5 тис. грн для першої групи інвалідності, до 71 тис. грн – для другої; 
  2. працевлаштування людей з інвалідністю: компенсація 50% витрат на оплату праці (до мінімальної зарплати) протягом 6 місяців; 
  3. найм ВПО з інвалідністю: компенсація у розмірі мінімальної зарплати на 6 місяців. Заявки подають через портал Дія або у центрі зайнятості. 


Окрім цього, центри зайнятості надають інформацію про соціальний захист, реабілітацію та навчання, включно з матеріалами для людей із порушеннями зору (шрифт Брайля). 


Джерело: КМУ