У Раді оцінили можливі надходження до бюджету від економічного бронювання

Дмитро Наталуха, голова парламентського комітету з питань економічного розвитку, вказує, що введення економічного бронювання від мобілізації може додати до державного бюджету України приблизно 200 млрд грн щорічно

Введення економічного бронювання від мобілізації може принести до державного бюджету України близько 200 млрд грн на рік. Про це розповів голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час конгресу «Реформа системи публічних фінансів – шлях до Відновлення України».


Нагадаємо, Дмитро Наталуха пояснював, що за ідеєю «економічного бронювання» бронь надається найманим співробітникам та фізособам-підприємцям, чий щомісячний податковий платіж становить близько 6500 гривень (податок на доходи або єдиний податок для ФОПів). Якщо казати про найманих працівників, то йшлося про українців, які заробляють понад 35 000 гривень на місяць.

За його словами, одним з питання такого бронювання буде пряме фіскальне забезпечення оборонних видатків

Дмитро Наталуха сказав:

Тут ми покладаємося не на масове збільшення податків, а на створення нових механізмів, на пошук нових інструментів, нових шляхів. І серед іншого ми не відкидаємо питання економічного бронювання, яке, за нашими розрахунками, може приносити від 200 млрд грн на рік

Він пояснив, що питання економічного бронювання направлене на те, щоб дозволити бізнесу і надалі функціонувати. Зокрема, щоб бізнес і надалі міг сплачувати податки, з яких утримуються Збройні Сили України. На сьогодні це єдине джерело фінансування ЗСУ.


Джерело: РБК-Україна