Продовження бронювання: коли розпочати, щоб уникнути перерви між відстрочками

Заброньованим військовозобов'язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Відстрочка надається на визначений термін. У який строк потрібно продовжити бронювання, щоб не було проміжку часу між відстрочками – далі в публікації


Хто та куди подає документи для бронювання


Статтями 12 та 25 Закону про мобілізацію передбачено таке поняття, як бронювання військовозобов’язаних працівників в умовах воєнного стану. Разом з тим, чинне законодавство не передбачає терміну «повторне бронювання».


Отже, слід діяти як і при первинному бронюванні.


Основний документ, який регулює питання бронювання, - це Порядок № 76, де, серед іншого, передбачені і терміни розгляду запитів на бронювання.


Отже, підприємство подає до відповідного органу держвлади або іншого держоргану Списки військовозобов’язаних, яких пропонують забронювати, обґрунтування та довідку про кількість військовозобов’язаних.


Алгоритм узгодження Списків військовозобов’язаних, яких пропонують забронювати


Далі органи держвлади, інші держоргани, які отримали пакет документів від підприємства, подають до Генштабу ЗСУ (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) списки військовозобов’язаних, яких пропонують забронювати, на перевірку та погодження у строк не більше ніж 5 робочих днів;


  1. Генштаб ЗСУ (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) погоджує та подає списки до Мінекономіки у строк не більше ніж 10 робочих днів;
  2. Мінекономіки ухвалює рішення про бронювання військовозобов’язаних у строк не більше ніж 5 робочих днів;
  3. Мінекономіки доводить своє рішення про бронювання до органів держвлади або інших держорганів, які видають витяг із цього рішення військовозобов’язаному. Витяг є підтвердженням бронювання військовозобов’язаного.
  4. ТЦК зараховують військовозобов’язаного працівника на спецоблік у строк не більше ніж 5 робочих днів.


Враховуючи терміни узгодження та прийняття рішень в зазначених вище органах, не важко підрахувати, що за найсприятливіших обставин узгодження списків може зайняти 25 днів. Таким чином, аби не було значних проміжків у бронюванні і працівники не отримали повістки для уточнення даних, рекомендується подавати повторне бронювання за місяць до його завершення.


Варто відзначити, що Мінекономіки радить повторне бронювання розпочинати за 20 робочих днів до закінчення дії попередньої відстрочки.


Проте, зважаючи на кількість інстанцій, з якими необхідно узгоджувати бронювання, та на можливі затримки, процедуру повторного бронювання доцільно розпочинати за місяць до завершення дії попереднього бронювання. 


Нормативно-правове забезпечення


Закон про мобілізацію - Закон України від 21.10.1993 № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» .

Порядок № 76 - Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 №76.


Джерело: kadroland


Статті на тему:


Бронювання працівників: крок за кроком до отримання відстрочки

Бронювання працівників: останні зміни та особливості продовження відстрочки