Президент України підписав закон про створення е-реєстру військовозобов'язаних 

2 квітня Президент підписав Закон №3549. Чинний реєстр призовників, військовозобов'язаних і резервістів зазнає змін та буде містити значний об'єм персональних і службових даних

Нагадаємо, 18.09.2023 року у ВРУ було зареєстровано законопроєкт №10062 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану».


16 січня ВРУ прийняла в цілому законопроєкт №10062.


2 квітня Президент підписав Закон України від 16.01.2024 №3549-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану».


Даний закон вносить зміни до діючих законів, а саме:


  1. Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  2. Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
Чинний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів зазнає змін та буде містити значний об’єм персональних і службових даних

Закон №3549 передбачає створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов'язаних.


Крім того, з'явиться можливість отримання статусу учасника бойових дій автоматично за наявності необхідних даних в системі.


Згідно із Законом №3549, до реєстру передаватиметься інформація про громадян віком від 17 до 60 років, яка міститься у різних державних реєстрах, а саме:


  1. Державної податкової служби;
  2. Міністерства охорони здоров'я;
  3. Міністерства юстиції;
  4. Міністерства внутрішніх справ;
  5. Державної міграційної служби та інших.
Буде створено електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, в якому зберігатиметься вся відповідна інформація

Доступ до свого персонального кабінету буде у особи після електронної ідентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації.

Також запроваджується можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа

Закон №3549 набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Закон опубліковано в газеті «Голос України» від 3 квітня 2024 року. Тому він почне діяти з 4 квітня 2024 року.


Джерело: ВРУ